SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Aleksandra Dulkiewicz, Jacek Sutryk i Marek Materek najbardziej wpływowymi samorządowcami w internecie

Prezydentka Gdańska Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Wrocławia Jacek Sutryk oraz Marek Materek, rządzący Starachowicami, tworzą pierwszą trójkę najbardziej wpływowych prezydentów i burmistrzów w internecie w 2021 roku - wynika z rankingu Instytutu Badań Internetu i Mediów Społecznościowych.

Article

Jak wskazują autorzy opracowania, duży profil nie oznacza równie dużego zaangażowania odbiorców. Aby je zdobyć i podtrzymać, należy doprowadzić do “zakotwiczenia” użytkownika we wspólnocie budowanej przez profil, by nawet jeżeli algorytm nie wyświetli mu publikacji od profilu, sam jej poszukiwał - piszą eksperci Instytutu Badań Internetu i Mediów Społecznościowych.

"Wiele profili prezydentów i burmistrzów doszło do bariery w dalszym rozwoju. Niewprowadzenie zmian do dotychczasowego modelu komunikacji będzie skutkowało regresem znaczenia profilu włodarza na mapie komunikacyjnej miasta. Niniejszy raport poza opisem sprawności komunikacyjnej samorządowców jest też częściowym obrazem ich postrzegania w lokalnych wspólnotach. Wobec planowanych przyszłorocznych wyborów samorządowych – to może być ostatni moment na wprowadzenie gruntownych zmian" - opisują autorzy opracowania.

Zobacz: Władze Gdańska przedstawiły wizję zagospodarowania pasa nadmorskiego

Dulkiewicz, Sutryk, Materek - najbardziej wpływowi samorządowcy w sieci

Pod względem aktywności na Facebooku liderem jest rządzący Wrocławiem Jacek Sutryk, publikujący średnio 5,5 razy dziennie. Posiadająca w ubiegłym roku najwięcej interakcji prezydentka Gdańska Aleksandra Dulkiewicz postowała na Facebooku średnio 3,7 razy dziennie.

Z analizy Instytutu Badań Internetu i Mediów Społecznościowych wynika, że na dobrze zarządzanym profilu prezydenckim powinno publikować się około 700 postów rocznie, czyli około 2 dziennie. Z kolei na profilu burmistrzów powinno pojawiać się około 50 postów rocznie - około 1,37 dziennie.

Zobacz: Zapadł wyrok w sprawie hejtu wobec posłanki Agnieszki Pomaski i prezydent Aleksandry Dulkiewicz

Pierwszą trójkę najbardziej wpływowych w internecie włodarz miast tworzą kolejno: Aleksandra Dulkiewicz (Gdańsk), Jacek Sutryk (Wrocław) i Marek Materek (Starachowice). Wśród burmistrzów są to Emilian Bera (Jawor), Tomasz Szczerba (Wojkowice) oraz Arkadiusz Ptak (Pleszew).

 

Ranking powstał na bazie analizy 142 profili Facebook burmistrzów i 88 profili prezydentów miast członkowskich Związku Miast Polskich. Analiza przeprowadzana była narzędziami własnymi Instytutu Badań Internetu i Mediów Społecznościowych oraz poddana weryfikacji i ocenie indywidualnej ekspertów IBIMS w zakresie komunikacji w mediach społecznościowych.

Zobacz: Kampania wyborcza na Facebooku: Trzaskowski wydał na promocję prawie 180 tys. złotych, najszybciej zyskuje fanów i zaangażowanie

W indywidualnie opracowanym na potrzeby tego raportu algorytmie premiowano profile, które pomimo mniejszych rozmiarów, generują stosunkowo wysoki poziom interakcji z mieszkańcami i do których publikacji odwołują się lokalne społeczności.

Dołącz do dyskusji: Aleksandra Dulkiewicz, Jacek Sutryk i Marek Materek najbardziej wpływowymi samorządowcami w internecie

7 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Tfuu
Obrzydzenie mnie bierze na ich widok jakby w tym kraju nie mogło by być Polskich samorządowców czy pani w środku przeprosiła kasjerkę z biedronki za zaistniałą sytuację
8 2
odpowiedź
User
ehh
Mówił się, że w internecie wszystko będzie w prosty sposób badane, ale coraz bardziej wiadać, że jest wręcz odwrotnie. Ruch napędzany botami, SEO no plus wszystko co dotychczas – zaprzyjaźnione „instytuty badawcze” czyli dawna koleżanka ze studiów która po latach terminowania przeszła na swoje. Swoje w postaci laptopa.

Wiadomo na pewno, że zarówno Dulkiewicz jak i Sutryk mocno prą na ministerialne posady po PiSie, a jeśli się nie uda – bo jak Tusk traktuje popularnych kolegów z partii widać po jego stosunkach z Trzaskowski, więc jeśli się nie uda to koszenie kasy w Parlamencie Europejskim.
8 1
odpowiedź
User
???
To są jakieś żarty? O Dulkiewicz większość Polski wie jedynie z zamiłowania do wódki z colą z Biedronki. Ktoś wymieni jakieś inne osiągnięcia?
10 3
odpowiedź