SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Aleksandra Dulkiewicz w profrekwencyjnym spocie apeluje "Nie śpij, bo Cię przegłosują"

Władze Gdańska rozpoczęły kampanię promującą odbywające się w najbliższy weekend w tym mieście "Święto Wolności i Praw Obywatelskich". W filmie tym prezydent miasta, Aleksandra Dulkiewicz apeluje, by wziąć udział w głosowaniu w nadchodzących wyborach parlamentarnych.

Article

W dniach 2-4 czerwca br. Gdańsk organizuje "Święto Wolności i Praw Obywatelskich". Zaproszenie jest otwarte dla wszystkich, udział w większości wydarzeń jest bezpłatny. W programie są m.in. koncert najlepszych polskich artystów "Pokolenia wolności", debaty o przeszłości i przyszłości nie tylko przy okrągłym stole, spotkania z bohaterami ostatnich dziesięcioleci, seminaria i konferencje. Większość wydarzeń będzie transmitowana na www.gdansk.pl.

- Ostatnie społeczne i polityczne wydarzenia, które obserwujemy, nie tylko w Polsce, pokazują, że prawa obywatelskie, demokracja, samorządność, wolność i praworządność są wartościami, o które trzeba dbać w sposób szczególny. Dlatego charakter naszego święta to nie tylko upamiętnianie rocznicy pierwszych częściowo wolnych wyborów. Z jednej strony przypominamy o tej dacie, ale chcemy także poddać refleksji kondycję dzisiejszej obywatelskości i nas jako społeczeństwa - mówi Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska.

By frekwencja w wyborach była jak największa

W sobotę, 3 czerwca, w Strefie Społecznej rozpocznie się akcja profrekwencyjna pod hasłem "Nie śpij, bo Cię przegłosują". Jej celem jest zachęcenie wszystkich obywatelek i obywateli do wzięcia udziału w jesiennych wyborach parlamentarnych. Hasło pochodzi z 1989 roku i poprowadziło wówczas do zwycięstwa demokratycznych kandydatów na posłów i senatorów.

- Frekwencji w pełni wolnych i demokratycznych wyborach parlamentarnych nie udało nam się w Polsce pobić od ponad 100 lat. W 1919 roku wyniosła ponad 70 proc. W niektórych okręgach przekraczała nawet 90 proc., a w żadnym z nich nie spadła poniżej 60. W 1989 roku głosowało niewiele ponad 62 proc. obywatelek i obywateli. Potem w zasadzie było już tylko gorzej. Apelujemy więc z Gdańska do każdej pełnoletniej obywatelki Polski i każdego pełnoletniego obywatela – "Nie śpij, bo Cię przegłosują". Szczególnie zależy nam na głosach ludzi młodych - mówi portalowi Wirtualnemedia.pl Daniel Stenzel, rzecznik prasowy Prezydenta Miasta Gdańska.

Do udziału w wyborach zachęca i apeluje o to Aleksandra Dulkiewicz. Spot z jej udziałem emitowany jest w TVN24 i kanałach Polsatu oraz w internecie.

Znakiem graficznym kampanii jest oryginalna ulotka z wyborów 4 czerwca 1989 roku.

Akcja prowadzona będzie do wyborów parlamentarnych, działania mają być realizowane wspólnie z organizacjami samorządowymi, jak np Unia Metropolii Polskich czy Związek Miast Polskich.

 

Dołącz do dyskusji: Aleksandra Dulkiewicz w profrekwencyjnym spocie apeluje "Nie śpij, bo Cię przegłosują"

18 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Greszeft
"spot profrekwencyjny" XD gdyby podobny finansowany z poeniędzy publicznych nagrał jakiś pisowiec, to byłoby wycie "nielegalna agitacja", a tutaj propaganda wm mówi "profrekwencyjny". Ja zagłosuję i tak przeciw Dulkiewicz
odpowiedź
User
wszyscy zapomnieli,
że Marszałek Senatu ma z urzędu możliwość wygłaszania ORĘDZIA?
To byłoby też dobre narzędzie profrekwencyjne.
odpowiedź
User
wyborca
taaak a w szczególności Dulkiewicz i Gdańsk. ha ha ha Smiechu warte. Won, won, won
odpowiedź