SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Alibaba z 12 mld dolarów rocznego zysku. Z platformy korzysta miesięcznie 721 mln użytkowników

W 2018 roku przychody platformy Alibaba wzrosły o 51 proc. Roczny zysk koncernu zamknął się kwotą pona 11,95 mld dolarów. Miesięcznie z usług Alibaby korzysta 721 mln użytkowników.

 

Jack Ma, założyciel i prezes Alibaba GroupArticle

Koncern Alibaba opublikował raport za rok finansowy zakończony 31 marca 2019 r. Z danych wynika że platforma poprawiła swoje parametry we wszystkich kluczowych segmentach.

W 2018 r. Alibaba osiągnęła przychody w wysokości 56,152 mld dol., co oznacza wzrost w skali roku o 51 proc. Z kolei w I kwartale br. przychody spółki wzrosły o ten sam wskaźnik – 51 proc. osiągając 13,932 mld dol. O 84 proc. zwiększyły się także przychody firmy pochodzące z oferowanych przez nią rozwiązań chmurowych.

W ub.r. Alibaba wypracowała 11,995 mld dol. zysku netto, o 12 proc. więcej niż rok wcześniej. W okresie I kwartału br. zysk osiągnął poziom 3,484 mld dol., co z kolei oznacza wzrost o 42 proc. rok do roku.

Koncern ujawnił, że obecnie liczba jego aktywnych użytkowników miesięcznie wynosi  721 mln – o 104 mln więcej niż rok wcześniej.

Obecnie koncernem Alibaba kieruje Jack Ma, jeden z jego współzałożycieli. Jest on uważany za jednego z najbogatszych Chińczyków, jego majątek szacuje się na ponad 30 mld dolarów. Jesienią ub.r. ogłoszono, że we wrześniu br. Ma odejdzie z funkcji prezesa firmy, a rok później z jej rady nadzorczej. Biznesmen zamierza zająć się działalnością edukacyjną i społeczną. W listopadzie ub.r. podano, że Jack Ma od czasów studenckich jest członkiem chińskiej partii komunistycznej.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Alibaba z 12 mld dolarów rocznego zysku. Z platformy korzysta miesięcznie 721 mln użytkowników

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl