SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Alicja Chybicka i “Nergal” laureatami akcji pisma “Pani”

Prof. Alicja Chybicka i Adam Darski “Nergal” zostali laureatami nagrody przyznanej w ramach trzeciej edycji akcji społecznej “Życzenie Agaty”, którą organizuje mięsiecznik “Pani” (Wydawnictwo Bauer).

Alicja Chybicka i “Nergal” laureatami akcji pisma “Pani”

Nagrody w ramach akcji  przyznawane są osobom, które w szczególny sposób przyczyniły się do propagowania idei dawstwa szpiku.

Prof. dr hab. Alicja Chybicka jest kierownikiem Kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej we Wrocławiu - największego pediatrycznego ośrodka przeprowadzającego przeszczepy w Polsce. W jej klinice odbyło się ponad 900 z 1500 wykonanych w kraju przyczepów szpiku u dzieci.

Adam Darski został wyróżniony za upublicznienie informacji o swojej chorobie i zaangażowanie się w propagowanie idei dawstwa szpiku. Swoją postawą dał wielu chorym nadzieje na wyzdrowienie. Zmobilizował również tysiące młodych ludzi do zapisania się do banku dawców szpiku.
 
Nagrody przyznała Kapituła Akcji Życzenie Agaty w składzie: Bożena Walter (prezes fundacji TVN „Nie jesteś sam"), Monika Sankowska (przewodnicząca fundacji Przeciwko Leukemii), Jacek Olszewski (mąż Agaty Mróz-Olszewskiej), prof. Krzysztof Kałwak (ordynator z Kliniki Transplantologii Szpiku we Wrocławiu), Monika Krokiewicz (wydawca pism luksusowych Wydawnictwa Bauer), Małgorzata Domagalik (redaktor naczelna “Pani”), Milena Rosner (przyjaciółka Agaty Mróz Olszewskiej) oraz Maciej Stuhr i Anna Czerwińska – laueraci w poprzednich edycjach.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Alicja Chybicka i “Nergal” laureatami akcji pisma “Pani”

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl