SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Alicja Defratyka, Jakub Wiech i Maciej Kawecki felietonistami „Gazety Wyborczej”

Felietony do działu Ekonomia+ „Gazety Wyborczej” (Agora) zaczęła pisać ekonomistka Alicja Defratyka. W styczniu do grona felietonistów Ekonomii+ dołączyli Jakub Wiech i Maciej Kawecki.

Alicja Defratyka Article

W styczniu br. Alicja Defratyka zakończyła 3-letnią współpracę z platformą Spot Data Ignacego Morawskiego, którą w 2017 roku przejął wydawca „Pulsu Biznesu”, a na początku ub.r. przeobraził w Analizy PB.

- Czas na nowy-stary rozdział, ponieważ postanowiłam skupić się na rozwijaniu mojego projektu ciekaweliczby.pl, który realizuję już od 5 lat. Celem projektu ciekaweliczby.pl jest przybliżanie opinii publicznej wartych poznania faktów społeczno-ekonomicznych, opartych na konkretnych danych liczbowych, a także przyczynianie się do szerszego wykorzystywania danych w różnych obszarach naszego życia - wyjaśniła.

Jakub Wiech i Maciej Kawecki z felietonami w „Gazecie Wyborczej”

W styczniu br. felietony do działu ekonomicznego „Gazety Wyborczej” zaczęli pisać Jakub Wiech - zastępca redaktora naczelnego Energetyka24.com oraz Maciej Kawecki - prorektor Wyższej Szkoły Bankowej w Warszawie i prezes Instytutu Polska Przyszłości im. S. Lema.

W październiku ub.r. redaktorem naczelnym Wyborcza.biz, serwisu internetowego „Gazety Wyborczej”, został Sebastian Ogórek. Zastąpił Wojciecha Pelowskiego, który odszedł z Agory.

Według danych PBC w czwartym kwartale 2021 r. średnie rozpowszechnianie płatne razem „Gazety Wyborczej” wynosiło 56 975 egz., o 13,2 proc. mniej niż rok wcześniej. Natomiast liczba subskrybentów cyfrowych dziennika zwiększyła się przez rok o ok. 20 tys., na koniec ub.r. przekroczyła 280 tys.

W trzecim kwartale 2021 roku. wpływy ze sprzedaży „Gazety Wyborczej” wzrosły o 2 proc. do 25 mln zł, a ze sprzedaży jej oferty reklamowej - o 18,3 proc. do 14,9 mln zł. Z początkiem stycznia „Gazeta Wyborcza” we wtorki, środy i czwartki zdrożała z 3,99 do 4,99 zł, a w piątki - z 5,99 do 6,99 zł.

Dołącz do dyskusji: Alicja Defratyka, Jakub Wiech i Maciej Kawecki felietonistami „Gazety Wyborczej”

9 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Tokio
Czytelnictwo skoczy. Na głowę ;-)
25 6
odpowiedź
User
Marek
Szkoda ekonomistki, GW całą dobę
12 10
odpowiedź
User
Ola
Jeśli ktoś skończył Międzynarodowe Stosunki Gospodarcze to nie znaczy że jest ekonomistą/tką. Pani Defratka nie sporządza modeli ekonomicznych, nie robi wyliczeń tylko proste sondaże okraszone komentarzami zgodnymi z poglądami Leszka Balcerowicza które od 14 lat są już naukowo nieaktualne. Żaden bank by jej nie zatrudnił ma stanowisku ekonomisty/tki. Pani Defratka bawi się w politykę nie w ekonomię - w sumie więc do felietonów w GW pasuje.
35 9
odpowiedź