SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Allegro podnosi ceny dostaw zakupów, więcej za dodatkowe opcje z InPostem

Z początkiem listopada na Allegro będą obowiązywać wyższe ceny dostaw zakupów do Paczkomatów, punktów DPD Pickup i przez Allegro One. Za pojedyncze dostawy płacą kupujący, którzy nie korzystają z usługi Allegro Smart!

Article

W przypadku opcji Paczkomaty InPost, Allegro One Box i Punkty DPD Pickup koszt dostawy wzrośnie o 1 zł, a w przypadku Allegro One Punkt - o 50 groszy,

Allegro przekazało sprzedawcom, że wyższe stawki będą mogli dodawać w swoich ofertach od 20 października. Równocześnie zostanie podwyższona maksymalna cena która kwalifikuje do oznaczenia Smart! oferty z drożejącymi metodami dostaw.

Chodzi o to, żeby przy dodaniu wyższych cen dostaw oferty zachowały oznaczenie Smart!

1 listopada wzrosną też ceny usług dodatkowych dla dostaw realizowanych przez InPost. Wyższe stawki będą obowiązywały zarówno przy dostawach realizowanych w ramach usługi Allegro Smart!, jak i pozostałych.

Trzy tygodnie temu Allegro poinformowało, że od listopada sprzedawcy niekorzystający z usługi abonamentowej będą płacili dodatkowo 1 zł od każdej oferty, w której doszło do sprzedaży, a sprzedawcy z kontem zwykłym będą ponosili identyczne opłaty i prowizje jak ci z kontem firmowym.

Rafał Brzoska, szef i mniejszościowy akcjonariusz InPostu, już na początku maja zapowiedział, że jesienią firma podniesie opłaty w ramach umowy z Allegro. - Przypomnę, że przez dwa lata, również jako element tego 7-letniego kontraktu, Allegro, mimo że cała reszta rynku miała wzrost cen, unikało tej podwyżki. W listopadzie nastąpi dwucyfrowa, patrząc na obecne poziomy inflacji, podwyżka dla naszego głównego partnera - opisał.

Allegro z nowym prezesem i przejęciem za 900 mln euro

Z początkiem marca Allegro podwyższyło prowizję sprzedażową w prawie wszystkich kategoriach dla sprzedawców z kontami firmowymi. Tacy sprzedawcy płacą też więcej za dostawy Pocztą Polską i UPS w ramach Allegro Standard.

Z końcem sierpnia ze stanowiskami dyrektora Allegro.eu i prezesa Allegro pożegnał się Francois Nuyts, kierujący firmą od czterech lat. Obie funkcje obejął Roy Perticucci, wcześniej związany m.in. Amazonem i europejskimi strukturami Tesco.

Na początku kwietnia Allegro sfinalizowało, po uzyskaniu zgód regulatorów rynkowych, ogłoszone w listopadzie ub.r. przejęcie 100 proc. udziałów firm Mall Group i WE|DO CZ działających w Czechach, na Słowacji, Węgrzech, w Słowenii i Chorwacji. Sprzedającymi byli PPF, EC Investments i Rockaway Capital, a kwota transakcji wyniosła 876 mln euro za Mall Group i 14 mln euro za WE|DO CZ.

Z końcem czerwca zamknięto należącą do Mall Group platformę Mall.pl, a na początku sierpnia Allegro uruchomiło czeską wersję językową swojej platformy.

W pierwszej połowie br. grupa Allegro przy wzroście wpływów o 18,8 proc. do 2,99 mld zł zanotowała wzrost wydatków operacyjnych o 41,2 proc., głównie wskutek o połowę wyższych kosztów dostaw. Rentowność obniżyły straty przejętych w kwietniu br. Mall Group i WE|DO CZ, w konsekwencji w drugim kwartale br. wynik netto grupy Allegro zmalał rok do roku z 259,9 mln zł zysku do 63,5 mln zł straty.

Dołącz do dyskusji: Allegro podnosi ceny dostaw zakupów, więcej za dodatkowe opcje z InPostem

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Aga
Czemu takie bzdury wypisujecie?
Jak użytkownicy Smart zapłacą więcej skoro dostawę maja w abonencie z góry?
Ktoś kto pisał ten artukul w ogóle rozumie jak działa Allegro Smart?
odpowiedź
User
Lullaby
Kolejny prezent dla Amazona.
odpowiedź