SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Allegro: Monety dostępne do 30 razy miesięcznie, zmiana kryterium w Strefie okazji

Od 2 grudnia kupujący na Allegro.pl ze zniżek w ramach programu Monety będą mogli korzystać maksymalnie 30 razy w miesiącu, a nie jak obecnie 10 razy. Portal wprowadzi też szereg innych zmian.

Article

W sekcji Kolekcje i sztuka ponownie pojawi się opcja odwołania przez sprzedającego oferty kupna złożonej w trakcie licytacji. Obecnie oferta może zostać odwołana tylko na prośbę kupującego.

- Chcemy, aby sprzedaż i zakupy w licytacjach wystawionych w kategoriach Produkty inwestycyjne, Malarstwo oraz Numizmatyka były jeszcze bardziej satysfakcjonujące dla obu stron transakcji i przebiegały zgodnie ze specyfiką tych kategorii, dlatego przywrócimy sprzedającym możliwość odwołania oferty kupna złożonej w licytacji - uzasadniło Allegro.

Serwis doprecyzuje też sposób liczenia czasu wysyłki deklarowanego przez sprzedającego. Przedmiot powinien zostać wysłany w terminie deklarowanym w formularzu sprzedaży, w polu „Czas wysyłki”.

- Termin ten liczymy zgodnie z godziną złożenia zamówienia przez kupującego. Na przykład: sprzedający deklaruje wysyłkę w ciągu 2 dni od otrzymania zamówienia. Kupujący złożył zamówienie o godzinie 16. Wtedy sprzedający powinien wysłać przedmiot najdalej 2 dni robocze później, do godziny 16 - opisano.

Ponadto Allegro uporządkuje sposób tworzenia serii produktowych. - Chcemy ułatwić kupującym korzystanie z proponowanych przez sprzedających serii produktowych, które są widoczne w dolnej części strony z ofertą. Będą one mogły zawierać  grafikę i podpis związane bezpośrednio z przedmiotami oferowanymi w ramach serii - tłumaczy platforma.

Uporządkowany też zostanie sposób tworzenia nazwy użytkownika. - Chcemy, by nazwy kont użytkowników (loginy) były zrozumiałe dla kupujących i sprzedających. Aby wyeliminować ryzyko pomyłek, słowo “Allegro” nie będzie mogło być stosowane w loginach - zapowiedziano.

Serwis będzie nieco wcześniej niż obecnie - z wyprzedzeniem minimum 15, a nie 14 dni - informował kupujących i sprzedających o zmianie w regulaminie.

Natomiast już 20 listopada zmieni się regulamin uczestnictwa w programie Strefa okazji. Obecnie jednym z warunków jest posiadanie przez sprzedawcę co najmniej 98 proc. poleceń od kupujących, potem będzie to posiadanie minimum neutralnego wyniku w panelu Jakość mojej sprzedaży.

Według badania Gemius/PBI w październiku br. Allegro.pl zanotowało 16,58 mln realnych użytkowników i 1,25 mld odsłon, a aplikacja mobilna serwisu - 3,67 mln użytkowników.

Firma Allegro.pl w ub.r. osiągnęła 1,75 mld zł przychodów, 621,5 mln zł zysku operacyjnego i 230,1 mln zł zysku netto.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Allegro: Monety dostępne do 30 razy miesięcznie, zmiana kryterium w Strefie okazji

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl