SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Allegro obniża opłaty dla sprzedających

Dziewiątego lutego portal aukcyjny Allegro.pl wprowadzi niższe stawki za promocje i opcje dodatkowe. Nowy cennik uwzględni również specyfikę sprzedaży w poszczególnych kategoriach.

Allegro obniża opłaty dla sprzedających

 – W ośmiu kategoriach stanieje wyróżnienie, w kolejnych trzech miniaturka będzie darmowa, a w następnych pięciu jej koszt wyniesie 5 groszy. W większości kategorii podświetlenie będzie kosztować tylko 3 zł – opisuje Jakub Maruszczak, manager ds. rozwoju kategorii Allegro.

Niższe będą również opłaty za cenę minimalną i wystawienie przedmiotu na 14 dni. Znacznie mniej będzie trzeba zapłacić za promocję aukcji na stronach kategorii i na stronie głównej Allegro, natomiast opcja „Kup teraz!” będzie bezpłatna w całym portalu.

Ponadto w dziale „Motoryzacja” zostanie zlikwidowana prowizja od sprzedaży i opłata za miniaturkę. Pojawią się w nim też dwie nowe kategorie: „Maszyny rolnicze” i „Maszyny budowlane”.

Przedstawiciele Allegro uzasadniają, że dotychczas w niektórych kategoriach korzystanie z opcji dodatkowych było mało opłacalne, ponieważ opłaty za nie przewyższały nieraz ceny wystawianych przedmiotów. – Przede wszystkim zależy nam na stworzeniu atrakcyjnej oferty dla skutecznych sprzedających – wyjaśnia Jakub Maruszczak.

Niższe opłaty zaczną obowiązywać na Allegro 9 lutego. Wtedy też zostaną ujawnione wszystkie nowe stawki. Planowane zmiany nie obejmą Sklepów Allegro.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Allegro obniża opłaty dla sprzedających

14 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Kontrahent
Najwyższy czas. Bierzcie przykład z Ebay-u.
8 8
odpowiedź
User
nie prawda !!! podnosi !!!
nie obniża tylko podnosi !!! piszcie prawdę !!!
8 8
odpowiedź
User
bca2007@gmail.com
Od 9 lutego tańsze opcje dodatkowe

9 lutego stanieją opcje dodatkowe w Allegro. Ich ceny dopasujemy do kategorii, także ogłoszeniowych. Jednocześnie zmienimy zasady naliczania opłat za cenę minimalną i wystawienie przedmiotu na 14 dni. 2 kategorie w Motoryzacji zyskają status ogłoszeniowych. Nie zmienimy cennika Sklepów Allegro.


Obniżki w Allegro 9 lutego

W niektórych kategoriach cena przedmiotu bywa znacznie niższa od opłaty za promowanie, więc korzystanie z opcji dodatkowych może być nieopłacalne. W związku z tym obniżymy ceny dodatkowych opcji. Jednocześnie zróżnicujemy cennik w kategoriach.

* Opcja Kup teraz! będzie bezpłatna w całym Allegro.
* W większości kategorii podświetlenie będzie kosztować tylko 3 zł.
* Znacznie obniżymy opłaty za stronę kategorii i stronę główną Allegro oraz pakiet.
* W 3 kategoriach miniaturka będzie gratis, a w 5 zapłacisz za nią tylko 5 gr.
* W 8 kategoriach stanieje wyróżnienie.

Sprawdź, jak się zmieni cennik w Allegro.


Do kategorii ogłoszeniowych (Motoryzacja > Inne pojazdy i łodzie, Motocykle, Samochody, Nieruchomości, Wakacje) dołączą Motoryzacja > Maszyny rolnicze oraz Maszyny budowlane. W kategoriach ogłoszeniowych Motoryzacji zlikwidujemy prowizję od sprzedaży i opłatę za miniaturkę. Zróżnicujemy także opłaty za pozostałe opcje dodatkowe i w większości przypadków je obniżymy.

Sprawdź, jak się zmieni cennik w „ogłoszeniówkach”.


Wprowadzimy także nowe zasady naliczania opłat za 2 opcje:

* Zmiana kosztu wystawienia na 14 dni. Wybierasz jednocześnie wyróżnienie, stronę kategorii i/lub stronę główną Allegro? Zapłacisz 1 zł. Bez opcji promowania za 14 dni policzymy 50 gr.
* Wzrost opłaty za cenę minimalną za niesprzedane przedmioty. Zapłacisz za nią 1,5% ceny wyjściowej, ale nie mniej niż 5 zł. Opłata będzie stała w kategoriach Motoryzacja > Inne pojazdy i łodzie, Motocykle, Samochody, Maszyny rolnicze, Maszyny budowlane oraz Wakacje - 5 zł i Nieruchomości - 10 zł.


Mamy nadzieję, że dzięki niższym opłatom za dodatkowe opcje lepiej wypromujecie aukcje w Allegro. Kupujący szybciej do Was trafią, więc wystawianie na dłuższy czas będzie niepotrzebne, a opłaty za cenę minimalną będziemy naliczać rzadziej.
8 8
odpowiedź
User
privat
Wydaje się, że nie chodzi o obniżkę usług allegro, z których sprzedawcy korzystają, a jedynie o obniżkę cen na te usługi, z których, ze względu na absurdalne ceny, mało kto korzystał. Celem jest zwiększenie przychodów właścicielom allegro, a więc zwiększenia wydatków, jakie ponoszą sprzedający. Jeśli w jakimś dziale nikt nie korzystał z jakiejś płatnej opcji, to wszyscy w tym dziale ponosili mniejsze koszty sprzedaży.
8 8
odpowiedź
User
Zgred
karnie takie newsy powinny nie być publikowane - są jawną manipulacją
generalnie koszty rosną!!!!
8 8
odpowiedź