SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Allegro uruchomi pięć nowych biur, zatrudni w nich kilkaset osób

Allegro zapowiedziało, że otworzy biura w Katowicach, Łodzi, Gdańsku, Lublinie i Wrocławiu, w których będzie pracować kilkaset osób. W br. firma planuje zatrudnić 1,5 tys. pracowników.

Biuro AllegroArticle

W nowych biurach Allegro będą pracować zespoły technologiczne, zajmujące się m.in. innowacyjnymi projektami.

Pierwsi zatrudnieni w nowych lokalizacjach do czasu otwarcia właściwych biur będą pracować w biurach co-workingowych. W tym momencie trwają prace związane z wyborem docelowych przestrzeni biurowych w każdym z miast, a otwarcia biur zaplanowano na pierwszy kwartał 2022 roku.

- Technologia od samego początku jest sercem wszystkiego, co robimy w Allegro. Mamy jeden z największych zespołów technologicznych w tej części Europy, w którym tworzymy rozwiązania stające się rynkowym benchmarkiem. Wszystkie tworzone przez nas produkty powstają lokalnie - podkreśla Marcin Mazurek, acting chief technology officer w Allegro.

- Dzięki temu nasi pracownicy mogą na co dzień mierzyć się z wieloma niesamowitymi wyzwaniami technologicznymi i mieć bezpośredni wpływ na kształt platformy. Ponadto, tworząc produkty i usługi, zawsze stawiamy na wolność w poszukiwaniu rozwiązań i nieograniczony dostęp do potrzebnej technologii, a gdy taka nie jest jeszcze dostępna, projektujemy i budujemy ją sami - dodaje.

W nowych biurach ma zostać zatrudnionych kilkaset osób. Rekrutacje wspiera ruszająca właśnie kampania reklamowa wykorzystująca komunikację opartą na zwrotach i powiedzeniach charakterystycznych dla danego miasta. Jej zadaniem jest zbudowanie rozpoznawalności Allegro jako lokalnego pracodawcy, a także zainteresowanie ofertą potencjalnych kandydatów.

Firma zapowiada, że w br. zatrudni łącznie 1,5 tys. pracowników.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Allegro z nowym centrum logistycznym

Obecnie Allegro ma biura w Warszawie, Krakowie, Toruniu i Poznaniu. W Warszawie przenosi się do Fabryki Norblina (wynajmie tam ponad 23 tys. metrów kwadratowych), a w Poznaniu do budynku Nowy Rynek.

Na początku lipca br. firma otworzyła centrum logistyczne w podwarszawskim kompleksie A2 Warsaw Park, do końca 2022 roku planuje tam zatrudnić 1,2 tys. osób. Ma też takie centrum w Błoniu. We wrześniu zaczęła pilotaż kompleksowej usługi logistycznej One Fulfillment by Allegro skierowanej do sprzedawców.

W czerwcu br. Allegro postawiło pierwsze cztery własne automaty paczkowe. Rozbudowa sieci zaplanowana jest na okres wakacyjny, a pierwsze przesyłki z nowych urządzeń klienci mają odebrać jesienią br.

Allegro to najpopularniejsza platforma e-commerce w Polsce. Według badania Mediapanel w sierpniu br. serwis Allegro.pl zanotował 17,74 mln użytkowników i 61,3 proc. zasięgu, a jego aplikacja mobilna - 8,98 mln użytkowników i 31 proc. zasięgu.

W drugim kwartale br. przychody grupy Allegro zwiększyły się rok do roku o 28,4 proc. do 1,308 mld zł, a zysk netto - ze 185 do 295,9 mln zł. Zmalały natomiast wpływy firmy z porówanywarki Ceneo oraz wydatki marketingowe.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Allegro uruchomi pięć nowych biur, zatrudni w nich kilkaset osób

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
IT
Dadza po 12 tys wypłaty i chetnych nie zabraknie. IT jest w cenie
odpowiedź