SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Drożeje Allegro Smart!, wyższy limit zakupów

21 listopada roczna opłata za Allegro Smart! wzrośnie o 10,90 zł. Równocześnie podwyższony zostanie dolny limit ceny jednorazowych zakupów, przy których można skorzystać z tej opcji.

Roczna subskrypcja Allegro Smart! zdrożeje z 49 do 59,90 zł, a Allegro Smart Student! - z 39 do 49,90 zł.

Nie zmieni się cena Allegro Smart! przy zakupie na miesiąc - nadal będzie wynosić 10,99 zł.

- Jeśli masz miesięczną lub roczną subskrypcję wykupioną przed 21 listopada - nic się dla Ciebie nie zmieni do jej zakończenia (zmiany nie działają wstecz). Nowe zasady będą obowiązywać dla subskrypcji przedłużonych na kolejny okres lub kupionych od 21 listopada, od godziny 9:00 - zapowiedziało Allegro.

Zaznaczyło, że jeśli użytkownik z Allegro Smart! ma zapisana na platformie swoją kartę płatniczą, subskrypcja nie zostanie automatycznie przedłużona na kolejne 12 miesięcy z wyższa ceną. - Damy Ci znać mejlowo, że Twoja subskrypcja się zakończyła. Od 21 listopada, od godziny 9:00 subskrypcję przedłużysz samodzielnie - podano.

Allegro Smart!: nowe limity ceny zakupów

Równocześnie podwyższony zostanie dolny limit jednorazowych zakupów od jednego sprzedawcy, przy których można skorzystać z dostawy w ramach Allegro Smart.

W przypadku dostaw do automatów paczkowych i punktów odbioru limit wzrośnie z 40 do 45 zł, a w przypadku przesyłek kurierskich - z 40 do 65 zł.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Od listopada sprzedawcy niekorzystający z usługi abonamentowej na Allegro będą płacili dodatkowo 1 zł od każdej oferty, w której doszło do sprzedaży, a sprzedawcy z kontem zwykłym będą ponosili identyczne opłaty i prowizje jak ci z kontem firmowym.

Z początkiem listopada podwyższono opłatę pobieraną na Allegro za przesyłki produktów do Paczkomatów InPostu i związane z tym usługi dodatkowe, a także za przesyłki do punktów DPD Pickup.

Rafał Brzoska, szef i mniejszościowy akcjonariusz InPostu, już na początku maja zapowiedział, że jesienią firma podniesie opłaty w ramach umowy z Allegro. - Przypomnę, że przez dwa lata, również jako element tego 7-letniego kontraktu, Allegro, mimo że cała reszta rynku miała wzrost cen, unikało tej podwyżki. W listopadzie nastąpi dwucyfrowa, patrząc na obecne poziomy inflacji, podwyżka dla naszego głównego partnera - opisał.

Allegro z nowym prezesem i przejęciem za 900 mln euro

Z początkiem marca Allegro podwyższyło prowizję sprzedażową w prawie wszystkich kategoriach dla sprzedawców z kontami firmowymi. Tacy sprzedawcy płacą też więcej za dostawy Pocztą Polską i UPS w ramach Allegro Standard.

Z końcem sierpnia ze stanowiskami dyrektora Allegro.eu i prezesa Allegro pożegnał się Francois Nuyts, kierujący firmą od czterech lat. Obie funkcje obejął Roy Perticucci, wcześniej związany m.in. Amazonem i europejskimi strukturami Tesco.

Na początku kwietnia Allegro sfinalizowało, po uzyskaniu zgód regulatorów rynkowych, ogłoszone w listopadzie ub.r. przejęcie 100 proc. udziałów firm Mall Group i WE|DO CZ działających w Czechach, na Słowacji, Węgrzech, w Słowenii i Chorwacji. Sprzedającymi byli PPF, EC Investments i Rockaway Capital, a kwota transakcji wyniosła 876 mln euro za Mall Group i 14 mln euro za WE|DO CZ.

Z końcem czerwca zamknięto należącą do Mall Group platformę Mall.pl, a na początku sierpnia Allegro uruchomiło czeską wersję językową swojej platformy.

W pierwszej połowie br. grupa Allegro przy wzroście wpływów o 18,8 proc. do 2,99 mld zł zanotowała wzrost wydatków operacyjnych o 41,2 proc., głównie wskutek o połowę wyższych kosztów dostaw. Rentowność obniżyły straty przejętych w kwietniu br. Mall Group i WE|DO CZ, w konsekwencji w drugim kwartale br. wynik netto grupy Allegro zmalał rok do roku z 259,9 mln zł zysku do 63,5 mln zł straty.

Dołącz do dyskusji: Drożeje Allegro Smart!, wyższy limit zakupów

11 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Kiko
Nie kupuje allegro okłamali.
0 0
odpowiedź
User
mike
Ciekawe ile dodatkowo sprzedawcy będą musieli dopłacać do każdej przesyłki. Jakieś 2 tygodnie kupowałem towar X za 600 zł i w Internecie znalazłem go u tego samego sprzedawcy taniej niż na Allegro o 40 zł.
0 0
odpowiedź
User
Klks
Amazon lubi to.
0 0
odpowiedź