SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google RSS Twitter

Allegro oferuje ubezpieczenie przez PZU sprzętu RTV i AGD

Na Allegro.pl wprowadzono możliwość wykupienia ubezpieczenia nabywanych urządzeń RTV i AGD. Polisy, świadczone przez PZU, będą obowiązywały przez 3 lub 5 lat od wygaśnięcia gwarancji producentów.

Article

- Postanowiliśmy rozszerzyć ofertę o dodatkową ochronę w postaci ubezpieczenia na sprzęt RTV i AGD. To produkty, które najchętniej obejmowane są dodatkową ochroną przez konsumentów. Planujemy stopniowo rozszerzać usługę zakupu ubezpieczenia o kolejne kategorie - opisuje Maciej Biniek, dyrektor Allegro Finanse. - Usługę realizujemy wspólnie z naszym partnerem, firmą PZU, która na tym polu ma ogromne doświadczenie i pozwala zaoferować naszym klientom najlepsze rozwiązania z zakresu ubezpieczeń - dodaje.

Polisę od PZU można nabyć przy kupnie na Allegro sprzętu RTV i AGD w cenie od 400 zł do 10 tys. zł. W pierwszym wariancie okres ubezpieczenia wynosi trzy lata (36 miesięcy) po gwaranci producenta, a w pozostałych dwóch wariantach - pięć lat (60 miesięcy).

Pierwszy wariant dotyczy awarii, drugi - awarii, uszkodzenia, dewastacji, zalania i zniszczenia, a trzeci - tego samego co drugi plus kradzieży, kradzieży z włamaniem i rabunku.

Ubezpieczenie można dokupić w trakcie transakcji zakupu przedmiotu. Jeżeli zrealizuje się już płatność bez polisy, nie można jej później dokupić. Za ubezpieczenie nie można zapłacić kartą podarunkową lub kuponem, nie ma też opcji rozłożenia płatności na raty. Przy jednoczesnym zakupie dwóch sztuk tego samego produktu, można ubezpieczyć wszystkie albo żadną.

Od umowy ubezpieczenia można odstąpić w ciągu 30 dni od wykupienia polisy, dostanie się wtedy zwrot całej składki. Potem można zrezygnować z ubezpieczenia, otrzyma się zwrot składki proporcjonalnie do liczby dni świadczonej ochrony.

Ile kosztuje takie ubezpieczenie? W przykładzie opublikowanym przez Allegro przy zakupie pralki za 1,1 tys. zł cena wariantu pierwszego to 181 zł, drugiego - 278 zł, a trzeciego - 319 zł.

- Podczas prezentacji strategii #nowePZU ogłosiliśmy nawiązanie współpracy z Allegro. Dzisiaj ubezpieczyliśmy pierwszych klientów za pośrednictwem największej platformy handlu elektronicznego w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. To początek, wkrótce przedstawimy kolejne rozwiązania w ramach naszego partnerstwa - zapowiada Małgorzata Sadurska, członek zarządu PZU.

Według badania Gemius/PBI w lutym br. Allegro.pl zanotowało 16,91 mln realnych użytkowników i 1,54 mld odsłon.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Allegro oferuje ubezpieczenie przez PZU sprzętu RTV i AGD

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
Zobacz więcej w kategorii: Reklamy / Marketing