SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Allegro wprowadza e-faktury

Od początku października Allegro.pl zacznie udostępniać użytkownikom mającym konta Firma faktury elektroniczne. Użytkownicy będą mogli zdecydować, czy chcą otrzymywać e-faktury, czy tak jak dotychczas papierowe faktury.

Allegro wprowadza e-faktury

Allegro wysyła faktury z opłatami za wystawianie ofert i realizowanie sprzedaży. Takie faktury otrzymują wszyscy posiadacze konta Firma oraz inni użytkownicy, którzy zadeklarują taką potrzebę. Faktury za poprzedni miesiąc są wystawiane w ciągu pierwszego tygodnia następnego miesiąca.

- Zdecydowaliśmy się na wprowadzenie tego rozwiązania kierując się wygodą naszych użytkowników. Jeśli użytkownicy zdecydują się na otrzymywanie e-faktur, nie będą musieli czekać na przesłanie oryginału faktury czy duplikatu pocztą, ale otrzymają go zaraz po wystawieniu, dzięki czemu oszczędzą swój czas. Poza tym nie będzie konieczności archiwizowania papierowych dokumentów - faktury elektroniczne będą przechowywane bezpiecznie przez 7 lat na koncie Allegro, co z kolei pozwoli uniknąć kosztów związanych z ich przechowywaniem - tłumaczy portalowi Wirtualnemedia Anna Tokarek z działu komunikacji korporacyjnej i PR w Grupie Allegro.

Wprowadzane z początkiem października e-faktury będą mieć formę plików PDF, które użytkownicy będą mogli pobrać i otworzyć po zalogowaniu się na swoje konta w Allegro. Plików tych nie będzie można edytować.

Jak w lutym br. informowała nas Katarzyna Kuśnierska, dyrektor zarządzająca Allegro.pl, serwis ma ponad 15 mln zarejestrowanych użytkowników (przeczytaj ten wywiad). Portal nie podaje, ilu z nich to sprzedawcy ani ilu ma konta Firma. Tylko w lipcu br. Allegro.pl odwiedziło 12,22 mln internautów (według Megapanelu PBI/Gemius - zobacz pełne wyniki).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Allegro wprowadza e-faktury

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
jacenty
I tak dobrze, że decyzja należy (na razie) do "użytkowników". Co za "troska" o wygodę, czas i koszty przechowywania! Niech Wielki Dobroczyńca powie ile milionów zarobi bo nie będzie płacił za wysyłkę faktur, i ilu pracowników (osoby fakturujące) powędruje na zieloną trawkę.
odpowiedź
User
wer
jak tyle kroją i zadnych rabatów to ja poprosze fakture pocztą - przynajmniej inni zarobią na papierze , kopertach i przesyłce :)
odpowiedź