SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Allegro zmienia reguły co do zdjęć: większe i do zmiany w trakcie oferty, miniatury z białym tłem

Serwis Allegro zaczyna wprowadzać nowe zasady dotyczące zdjęć w wystawianych ofertach. Fotografie będą mogły być wyższej jakości, użytkownicy będą mogli je zmieniać już po dodaniu oferty, natomiast zdjęcia do miniaturek powinny mieć białe tło.

Article

Allegro umożliwiło właśnie dodawanie do oferty zdjęć w rozdzielczości do 2560 x 2560 pikseli oraz zmienianie zdjęcia podczas trwającej oferty. Jednocześnie serwis zaprezentował nowe zasady co do zdjęć ustawianych jako miniaturki ofert (patrz infografika poniżej), m.in. to że powinny one mieć białe tło i odpowiednio wyeksponowane logotypy pokazywanych na nich produktów.

Serwis uzasadnia, że dobre zdjęcie znacząco zwiększa szanse na sprzedaż pokazywanego na nim produktu, a rzeczy na jednolitym tle lepiej prezentują się wśród wyników wyszukiwania. Ponadto głównym zadaniem zdjęcia jest jak najdokładniejsze zaprezentowanie produktu, a nie informowanie o promocjach czy warunkach wysyłki.

We wrześniu br. Allegro umożliwi łączenie ofert wielu wariantów tego samego przedmiotu oraz zacznie automatycznie zabezpieczać zdjęcia cyfrowo, rezygnując ze znaku wodnego. Od października oferty z czytelnymi zdjęciami jako miniaturkami będą wyżej wyświetlane na listach z wynikami wyszukiwania pod względem trafności.

Od listopada użytkownicy zamieszczający fotografie niezgodne z nowymi zasadami będą otrzymywać informacje o liczbie ostrzeżeń, jakie mogą wykluczyć z programu Standard Allegro. W pełni nowe reguły zaczną obowiązywać z początkiem lutego przyszłego roku, wtedy sprzedający z ofertami niespełniającymi wymogów czytelności zdjęć będą otrzymywać upomnienia i ostrzeżenia. Jeśli po kilku ostrzeżeniach fotografie nie zostaną zmienione, takie oferty będą usuwane. Natomiast Standard Allegro będzie wymagał, żeby użytkownik nie miał na koncie ostrzeżeń za niezgodne z zasadami zdjęcie.

Według badania Gemius/PBI w maju br. Allegro.pl zanotowało 14,53 mln realnych użytkowników i 1,39 mld odsłon.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Allegro zmienia reguły co do zdjęć: większe i do zmiany w trakcie oferty, miniatury z białym tłem

33 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Greg
A ja się pytam: kiedy wreszcie wrócą miniatury w wynikach wyszukiwania?! Mieli je podobno przywrócić pod koniec zeszłego roku i co?
13 9
odpowiedź
User
Praw
Prawda jest taka, że Aliexpress > Allegro.
13 11
odpowiedź
User
Helios
Co mnie obchodzi czy sprzedawca ma jakiś tam Standard Allegro? Kupię od tego, który sprzedaje najtaniej. Proste.
20 14
odpowiedź
User
al
Czuje że allegro przygotowuje sobie strzał w kolano. Jako sprzedawca trochę mi się to nie podoba. Jako klient uważam że to totalna beznadzieja. Czasem kupuje klucze - info o automacie jest dla mnie bardzo ważne. Warianty kolorystyczne - tylko (w domyśle) wpadł by na pomysł zabraniania czegoś takiego - w ten sposób szukam niektórych ciuchów. Chcę kupić 10 ołówków, to nie będzie widniał napis 10x i zbliżenie ołówka, tylko cała ładnie zapakowana paczka w której nie widać co dokładnie jest. Allegro życzę szczęścia. Będzie im potrzebne.
42 10
odpowiedź
User
andre
nie podoba mi sie ta zmiana, po co te kombinacje..?! to raczej utrudnienie...
23 9
odpowiedź