SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Amazon wprowadzi do sprzedaży Astro - inteligentnego robota domowego

Amazon zamierza wprowadzić na rynek swojego pierwszego robota domowego o nazwie Astro. Pierwsi zainteresowani będą mogli nabyć urządzenie jeszcze w tym roku za cenę 999,99 dolarów, później cena wzrośnie do 1499,99 dolarów.

Article

28 października Amazon zapowiedział swoje nowe produkty, a wśród nich znalazł się pierwszy domowy robot, który wkrótce może znaleźć się w wielu domach na całym świecie. Astro, bo tak nazywa się ten inteligentny, asystent ma zapewnić pomoc w czynnościach oraz dbać o bezpieczeństwo domowników.
Do najważniejszych funkcji robota Amazon Astro należą:

  • monitorowanie mieszkania w celu zapewnienia bezpieczeństwa domownikom,
  • możliwość sterowania zdalnego i ustawienia patrolowania przy subskrypcji Ring Protect Pro,
  • kompatybilność z Alexa Together,
  • prowadzenie wideo rozmów, oglądanie mediów, czy słuchanie podcastów podczas poruszania się po mieszkaniu (robot może podążać za domownikiem),
  • rozpoznawanie domowników i dostosowanie funkcji oraz powiadomień do konkretnych osób (chociażby personalne przypomnienie),
  • przenoszenie małych przedmiotów dla użytkowników.

Robot potrafi mapować otoczenie dzięki czujnikom, a co za tym idzie, jest w stanie unikać kolizji z przedmiotami w pomieszczeniach i zapamiętywać otoczenie. Równocześnie Astro zdolny jest do inteligentnej analizy terenu, dzięki czemu nie stanowi zagrożenia dla domowych zwierząt. Umożliwia mu to peryskopowa kamera, którą może podnosić i obniżać w celu uzyskania odpowiedniego kąta widzenia. Na urządzeniu zamontowano również ruchomy ekran, który wyświetla informacje, filmy, czy rozmowy wideo, w zależności od potrzeb użytkowników.

Amazon Astro w domowym pomieszczeniu

Alexa na kółkach?

Innymi słowy, Astro jest inteligentnym tabletem z funkcjami Alexy i możliwością podążania za użytkownikiem na terenie całego domu. Brzmi dość prosto, ale to nadal nie wszystko. Jak zapewnia Amazon, ich najnowszy inteligentny asystent ma również zapewnić bezpieczeństwo domownikom. W Astro wbudowane są czujniki, które poinformują właściciela o podejrzanych odgłosach, dźwiękach tłuczonego szkła, czy obecności tlenku węgla (czadu) w pomieszczeniu. Robot ma również pomóc w organizacji harmonogramu zadań, czy przypominać o konieczności wzięciu leków o danej porze dnia.

Przede wszystkim jednak Astro będzie zbierał informację o użytkownikach, uzupełniając i tak już bardzo pokaźną bazę danych (dzięki Alexie) Amazonu. Firma stara się uspokoić osoby sceptycznie nastawione do inwigilacji, zaznaczając, że kamerę, mikrofon oraz sensory ruchu robota da się wyłączyć prostym przyciśnięciem przycisku. Dodatkowo użytkownicy mogą ustawić zakres ruchu Astro, zakazując mu, chociażby poruszania się po konkretnych pomieszczeniach. Trzeba jednak pamiętać, że w momencie wyłączenia funkcji śledzenia bardzo ograniczamy użyteczność tego urządzenia, także użytkownicy chcący korzystać w pełni z możliwości robota, będą musieli godzić się na przekazywanie swoich danych do chmury Amazona.

Przycisk do wyłączenia funkcji

Sprzedaż Amazon Astro

Amazon Astro będzie na początku dostępny w ograniczonej sprzedaży. Warunkiem wstępnego zamówienia produktu jest wpisanie się na listę oczekujących na zaproszenie. Co jednak istotne, oferta ta jest dostępna wyłącznie dla użytkowników zamieszkałych na terenie Stanów Zjednoczonych.

Pierwsi chętni nabywcy otrzymają inteligentnego robota jeszcze w 2021 roku, a cena robota wyniesie w tym wypadku 999,99 dolarów (około 3930 zł). Wraz z wprowadzeniem robota do powszechnej sprzedaży cena urządzenia wzrośnie do 1499,99 dolarów (około 5893 zł).

Dołącz do dyskusji: Amazon wprowadzi do sprzedaży Astro - inteligentnego robota domowego

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl