SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Ambitne plany Gadu-Gadu, udany debiut na giełdzie

Gadu-Gadu chce zrealizować pierwsze przejęcie na początku II kw. Niebawem rusza komunikator internetowy na Ukrainie.

Spółka Gadu-Gadu, właściciel komunikatora internetowego, która w piątek zadebiutowała na warszawskiej giełdzie, planuje zrealizować pierwsze przejęcie spółki w Polsce na początku II kwartału tego roku, powiedział Piotr Pokrzywa, członek zarządu Gadu-Gadu. Na przełomie I/ II kwartału firma ruszy z komunikatorem internetowym na rynku ukraińskim.

"Trwają rozmowy na temat przejęć w kraju. Chcemy realizować przejęcia jak najszybciej. Myślę, że pierwsze z nich jest możliwe na początku drugiego kwartału" - powiedział Pokrzywa dziennikarzom.

Z pozyskanych na GPW środków Gadu-Gadu planuje przeznaczyć na przejęcia podmiotów z branży internetowej posiadających usługi lub treści uzupełniające ofertę spółki do 39 mln zł.

Celem emisji akcji zgodnie z zapisami prospektu jest też ekspansja zagraniczna, na który spółka chce przeznaczyć 4,5 mln zł. Pierwszy rynek gdzie zaistnieje spółka to Ukraina.

"Z komunikatorem internetowym na Ukrainie chcemy ruszyć na przełomie pierwszego i drugiego kwartału. Nasze plany na tym rynku są co najmniej takie jak w Polsce, gdzie z naszych usług korzysta co drugi internauta" - powiedział Pokrzywa.

Ukraina ma stać się dla Gadu-Gadu przyczółkiem do wejścia na większy rynek rosyjski. Pokrzywa powiedział w piątek, że jeśli projekt komunikatora na Ukrainie okaże się sukcesem, podobny projekt w Rosji ruszy jeszcze w tym roku.

Członek zarządu zapowiedział, że dzięki inwestycjom jakie spółka poczyniła w ubiegłym roku liczy na wyższy niż w 2006 roku wzrost przychodów przy zachowaniu ubiegłorocznej rentowności.

Szacunki spółki za 2006 rok mówią, że osiągnęła ona 3,73 mln zł zysku netto wobec 3,18 mln zł zysku w 2005 roku. Zysk operacyjny przed amortyzacją EBITDA wyniósł 4,93 mln zł wobec 4 mln zł rok wcześniej. Przychody firmy za zeszły rok zamknęły się kwotą 10,48 mln zł w porównaniu do 8,27 mln zł w 2005 roku.

Rewelacyjny debiut na giełdzie Gadu-Gadu
Kurs praw do akcji (PDA) spółki Gadu-Gadu, właściciela komunikatora internetowego o tej samej nazwie, wzrósł na otwarciu w piątkowym debiucie o 34,76% do 28,30 zł. Cena emisyjna wynosiła 21,00 zł.

W wyniku emisji nowych akcji spółka pozyskała 77,88 mln zł.

Spółka zaoferowała inwestorom 4.958.611 akcji, z czego 1.250.000 to akcje istniejące serii A, a 3.708.611 są akcjami nowej emisji serii C. Cena emisyjna ustalona została na poziomie 21 zł, a stopa redukcji osiągnęła 99,43%.

Środki z emisji spółka zamierza przeznaczyć m.in. na ekspansję na rynkach zagranicznych (4,5 mln zł), przejęcia podmiotów z branży internetowej posiadających usługi lub treści uzupełniające ofertę spółki (do 39 mln zł) oraz inwestycje w świadczenie usług wirtualnego operatora telefonii komórkowej MVNO (do 21 mln zł).

Jest to dziewiąty debiut na GPW w tym roku.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Ambitne plany Gadu-Gadu, udany debiut na giełdzie

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl