SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Ambitne plany GTS Energis

GTS Energis planuje 376 mln zł obrotów w 2005, wzrost o 10-20% w 2006 i akwizycje.

Spółka telekomunikacyjna GTS zakończyła transakcję zakupu operatora alternatywnego Energis Polska. Połączona firma planuje, że w tym roku jej przychody wyniosą 376 mln zł, a w 2006 roku wzrosną o 10-20%, powiedział w czwartek prezes GTS Energis Jarosław Mikos. GTS Energis chce w dalszej perspektywie uczestniczyć też w akwizycjach.

Do formalnego zamknięcia transakcji przejęcia przez GTS 97,5% udziałów Energis Polska doszło 7 października po tym, jak 30 września na przejęcie zgodził się urząd antymonopolowy. Prezes Mikos zapowiedział, że połączona firma będzie się skupiać na sektorze klientów korporacyjnych i na segmencie operatorskim.

„Wydaje nam się, że uda się wygenerować dalszy wzrost sprzedaży poprzez działania na poziomie organicznym. Drugi obszar to sfera innowacyjności produktowej, np. teleinformatycznego outsourcingu, czy wprowadzenie nowych produktów” – powiedział też Mikos.

GTS Energis będzie też uczestniczyć w procesie konsolidacji rynku telekomunikacyjnego.

„Mamy zielone światło od akcjonariuszy, aby obserwować rynek i aktywnie uczestniczyć w procesie konsolidacji” – powiedział Mikos.

„Bardzo dobrym targetem byłby Exatel, bo ma podobne portfolio produktowe i podobnych klientów. Profumo czy Crowley również są w orbicie naszego zainteresowania, ale na razie kluczowy fokus to konsolidacja tego naszego biznesu (GTS i Energis)” – dodał.

Powiedział również, że fizyczna konsolidacja zespołów obu firm już trwa, a na poziomie sieciowym i systemowym konsolidacja może zająć jeszcze większość 2006 roku.

Tomasz Galas, wiceprezes GTS Energis i dyrektor finansowy spółki, powiedział również, że firma byłaby też zainteresowana Telefonią Dialog, choć jest to inny segment rynku.

Galas powiedział także, że przychody ze sprzedaży w trzecim kwartale wyniosły 97,3 mln zł, czyli o 4 mln zł więcej niż połączone przychody obu spółek w drugim kwartale. zysk operacyjny powiększony o amortyzację (EBITDA) w trzecim kwartale wyniósł 13,5 mln zł, czyi o 2% mniej niż w drugim kwartale.

„Koniec 2005 roku chcemy zamknąć przychodami 376 mln zł, podtrzymujemy też ambitne plany, aby EBITDA na koniec roku była 54,2 mln zł, czyli będzie to stanowiło 14% przychodów obu spółek. Liczymy, że przychody w przyszłym roku wzrosną o 10-20%” – powiedział Galas.

„Szacujemy, że nasze wydatki inwestycyjne będą nie mniejsze 40 mln zł w skali roku” – powiedział też prezes Mikos.

Mikos dodał również, że w krótkim czy średnim terminie nie ma planów wprowadzenia GTS Energis na warszawską Giełdę Papierów Wartościowych. Zarząd spółki nie planuje też w tej chwili wypłaty dywidendy.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Ambitne plany GTS Energis

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl