SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Amerykanie kierują się do internetu na skutek strajku scenarzystów

Trwający od listopada strajk hollywoodzkich scenarzystów ma coraz bardziej negatywny wpływ na stacje telewizyjne.

Z badania firmy MindShare wynika, że blisko połowa respondentów coraz więcej czasu przeznacza na internet na skutek emitowanych w telewizji programów powtórkowych - informuje agencja Reuters. Ponad 60 procent badanych stwierdziło, że obecnie stacje prezentują archiwalne odcinki ich ulubionych programów.

Na około połowę respondentów strajk istotnie wpłynął lub całkowicie zmienił nawyki związane z oglądaniem przez nich telewizji. Jako alternatywę dla obejrzenia swojego ulubionego programu w telewizji, badani najczęściej wskazywali na korzystanie z internetu. Na drugim miejscu znalazły się razem czytanie i oglądanie DVD.

Jednak pomimo tego, że prawie połowa badanych jest sfrustrowana faktem, że strajk odbija się na ich ulubionych programach, to wciąż popierają oni żądania scenarzystów. Poza tym 70 procent respondentów po zakończeniu strajku zamierza powrócić do oglądania swoich ulubionych programów w telewizji. 28 procent uznało za możliwe bądź pewne, że tego nie zrobi.

Firma MindShare przeprowadziła swoje badanie drogą internetową w dniach 11 - 14 stycznia bieżącego roku. Udział w nim wzięło 1000 dorosłych Amerykanów.

źródło: Reuters

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Amerykanie kierują się do internetu na skutek strajku scenarzystów

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl