SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Amerykańska wersja Eurowizji pod koniec przyszłego roku

Amerykańska wersja Konkursu Piosenki Eurowizji, czyli Konkurs Piosenki Amerykańskiej, zadebiutuje pod koniec 2021 roku. - American Song Contest będzie otwarty dla wszystkich piosenkarzy, niezależnie od tego, czy są artystami amatorami, czy też podpisali kontrakt z dużą wytwórnią płytową. Nikt nie będzie z niego wykluczony - podkreślił przedstawiciel Brain Academy.

PAP/EPA/JOERG CARSTENSEN /PAP/EPAArticle

W ubiegłym roku Brain Academy, spółka zależna Nordic Entertainment Group, nabyła prawa do formatu Konkursu Piosenki Eurowizji od Europejskiej Unii Nadawców (EBU). Teraz okazuje się, że amerykańska Eurowizja zadebiutuje w okolicach świąt Bożego Narodzenia 2021. Piosenkarze z 50 stanów USA będą na żywo rywalizować ze sobą w telewizji.

Wcześniej jury Akademii Konkursu Piosenki Amerykańskiej, złożone z profesjonalistów muzycznych, wybierze artystów z każdego ze stanów do rywalizacji w konkursach kwalifikacyjnych, prowadzących do półfinałów, a ostatecznie do wielkiego finału.

W skład zespołu odpowiedzialnego za American Song Contest wchodzą dyrektor generalny Brain Academy i jej dyrektor kreatywny Peter Settman oraz szef działu rozwoju formatów telewizyjnych Anders Lenhoff.

Do współpracy zostali też zaproszeni Christer Björkman i Ola Melzig, którzy pracowali przy ponad 20 konkursach Eurowizji. W zespole znalazł się również Ben Silcerman, współzałożyciel wytwórni programów rozrywkowych Propagate Content z siedzibą w Los Angeles.

"Konkurs będzie otwarty dla wszystkich artystów"

- Wyobraź sobie, że muzyka jest sportem olimpijskim, a artyści z całego świata spotykali się, by walczyć o złoto. To właśnie Konkurs Piosenki Eurowizji - powiedział portalowi C21Media.net Anders Lenoff.

- American Song Contest to konkurs telewizyjny, ale nie stworzony w celu zrobienia programu telewizyjnego. Będzie otwarty dla wszystkich piosenkarzy, niezależnie od tego, czy są artystami amatorami, czy też podpisali kontrakt z dużą wytwórnią płytową. Nikt nie będzie z niego wykluczony - podkreślił przedstawiciel Brain Academy.

Odbywający się od 1956 r. Konkurs Piosenki Eurowizji emitowany jest w maju przez nadawców publicznych w całej Europie. Nadawca publicznego z każdego kraju będącego członkiem EBU zgłasza jedną piosenkę, która zostaje wykonana podczas koncertu na żywo, a zwycięzca jest wyłaniany w ogólnoeuropejskim głosowaniu telefonicznym z udziałem komisji sędziowskiej z każdego kraju.

Tegoroczny Konkurs Piosenki Eurowizji 2020 nie odbył się w Rotterdamie z powodu epidemii koronawirusa, został przełożony na przyszły rok.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Amerykańska wersja Eurowizji pod koniec przyszłego roku

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Virtu
Sądzę, że nie dojdzie do skutku. Miało być także Asiavision ale o tym też cisza
odpowiedź
User
Qwert
Sądzę, że nie dojdzie do skutku. Miało być także Asiavision ale o tym też cisza


Myślę, że dojdzie do skutku, ale nie będzie miało do nic z klimatów Eurowizji poza nazwą. Formuła ma zostać rozbita na kilka części, więc spodziewajmy się czegoś raczej w charakterze American Idol.
odpowiedź
User
Vylk
Myślę, że w ciągu najbliższych dwóch dekad należy się spodziewać edycji globalnej: World Song Contest. Teraz amerykańska, wkrótce azjatycka, pierwsze kroki stawia również afrykańska odnoga. Jeszcze tylko Ameryka Południowa i mamy konkurs światowy - igrzyska "smierci" :)
odpowiedź