SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

AMS wybuduje 107 wiat przystankowych w Krakowie

Spółka Adpol należąca do firmy reklamy zewnętrznej AMS wygrała postępowanie koncesyjne na budowę wiat przystankowych w Krakowie. Pokonała w nim Clear Channel Polska.

Article

Do ogłoszonego w czerwcu 2017 roku postępowania koncesyjnego zgłosiły się dwa podmioty: Adpol, należący do AMS oraz Clear Channel Polska. Warunki koncesji zakładały, że wygra podmiot, który zobowiąże się do wybudowania większej liczby wiat zgodnych z wytycznymi miasta.

Dodatkowym kryterium oceny ofert była długość koncesji. Na 100 możliwych do uzyskania punktów Adpol otrzymał 95,45, zaś Clear Channel 70,56. Warunków, które zaproponował Clear Channel nie udało nam się ustalić.

Pierwsze nowe wiaty wybudowane przez Adpol pojawią się na krakowskich ulicach w 2019 roku. Zdecydowana większość z nich będzie wyposażona w gabloty reklamowe typu premium citylight. Finalnie w ramach tej inwestycji w Krakowie pojawi się 107 nowych przystanków z ponad 300 stronami reklamowymi, które trafią do oferty AMS – spółka będzie zarządzać sprzedażą reklam na nich. Spółka otrzymała koncesję na 220 miesięcy.

AMS na podstawie kontraktów z największymi gminami w Polsce wyposażył w wiaty przystankowe i inne rodzaje mebli miejskich już ponad 30 miast. W Warszawie spółka wybudowała 1580 wiat.

W pierwszym kwartale br. grupa kapitałowa Agora zanotowała spadek wpływów ze sprzedaży o 7,6 proc. do 278 mln zł oraz 9,7 mln zł zysku netto (wobec 6,1 mln zł straty rok wcześniej).

Największymi akcjonariuszami Agory pod względem udziału w kapitale są OFE PZU Złota Jesień (16,36 proc.), Agora-Holding (11,33 proc.), MDIF Media Holdings (11,24 proc.) oraz Nationale-Nederlanden OFE (9,76 proc.).

Do grupy Agory należą m.in. sieć kin Helios, Next Film (zajmujący się produkcją i dystrybucją filmów), firma reklamy zewnętrznej AMS, Grupa Radiowa Agory (obejmuje stacje TOK FM, Złote Przeboje, Rock Radio, Radio Pogoda), Wydawnictwo Agora (publikuje książki i płyty). Firma wydaje też tytuły prasowe („Gazetę Wyborczą” i grupę magazynów) oraz serwisy internetowe (na czele z portalem Gazeta.pl).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: AMS wybuduje 107 wiat przystankowych w Krakowie

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl