SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Andrzej Dulka nowym prezesem Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji

Andrzej Dulka został wybrany na nowego prezesa Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji.

Andrzej Dulka przez ostatnie 13 lat pełnił funkcję prezesa w firmie Alcatel-Lucent Polska, gdzie m.in. zarządzał rozwojem biznesu w Polsce i Europie Centralnej. Posiada wieloletnie doświadczenie zawodowe w zarządzaniu korporacjami w branży wysokich technologii i telekomunikacji. Jest również znany z działalności publicznej: od 2012 r. jest wiceprzewodniczącym sekcji w Komitecie Elektroniki i Telekomunikacji PAN, a od 2015 r. jest członkiem rady dyrektorów w European Federation of ICT, Telecom & Media Engineers. Także od 2015 r. jest prezesem w Stowarzyszeniu Inżynierów Telekomunikacji. W 2010 r. został odznaczony przez Prezydenta RP Złotym Krzyżem Zasługi, a w 2009 r. otrzymał statuetkę Złotego Cyborga przyznawaną dla liderów polskiego przemysłu informatycznego i telekomunikacyjnego. Z wykształcenia jest doktorem inżynierem automatykiem, ukończył także dzienne studia w zakresie zarządzania.

Na stanowisko prezesa Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji kandydowali Dulka i Bartłomiej Michałowski. W trakcie głosowania, które odbyło się podczas XXIX zwyczajnego zgromadzenia członków PIIT, członkowie izby na prezesa wybrali Dulkę, który obejmie tę funkcję na najbliższe 2 lata.

Dokonano również wyboru władz izby na nową kadencję w latach 2019-2021. Rada Izby będzie liczyć 25 przedstawicieli firm zrzeszonych w PIIT: Andrzej Abramczuk (Aero 2), Marek Bąkowski (EDP), Marta Brzoza (Orange), Sławomir Chabros (BizTech), Karolina Doran (IBM), Wojciech Dziomdziora (DZP), Artur Eger (Eddie), Janusz Górski (T-Mobile), Tomasz Hodakowski (Intel), Michał Jaworski (Microsoft), Dariusz Kowalczyk (TP Teltech), Krzysztof Król (Kingdom), Piotr Kuriata (P4), Jacek Łęgiewicz (Samsung), Marek Maniecki (Globema), Jarosław Ogorzałek (JMK), Paweł Potakowski (Migam), Arkadiusz Seredyn (Synerise), Borys Stokalski (Rethink), Jacek Szczepański (Atende), Mirosław Śmiałek (Polkomtel), Mariusz Tomaka (MTT), Andrzej Wąsowski (COMP), Teresa Wierzbowska (Cyfrowy Polsat) i Artur Wiza (Asseco).

Komisja rewizyjna będzie składać się z 3 przedstawicieli firm zrzeszonych w PIIT: Beata Ostrowska (Brost), Dariusz Trzeciak (Sferia) i Krzysztof Żuk (AD Omnium).

Z kolei sąd koleżeński będzie składał się z 5 przedstawicieli firm zrzeszonych w PIIT: Piotr Biernacki (MGX), Sławomir Cieśliński (Medien Services), Emil Konarzewski (Audytel), Marek Kowalski (Mapako) i Krzysztof Olszowski (SoftProdukt).

Polska Izba Informatyki i Telekomunikacji istnieje od 26 lat i zrzesza 130 firm.

Dołącz do dyskusji: Andrzej Dulka nowym prezesem Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl