SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google RSS Twitter

Andrzej Siezieniewski: Cyfryzacja to najważniejszy projekt Polskiego Radia

- Opinie, że media publiczne, w tym Polskie Radio, są upolitycznione, to gołosłowne zarzuty. Nie bez powodu radio publiczne od lat uważane jest za jedną z najbardziej godnych zaufania instytucji w Polsce - mówi w rozmowie z nami Andrzej Siezieniewski, prezes Polskiego Radia.

Andrzej Siezieniewski, for. pr Article

- Dyskutując o zarzutach kierowanych pod adresem mediów publicznych oraz tzw. „mainstreamowych”, że są tubą propagandową dla partii rządzącej, wkraczamy w sferę przyklejania mediom publicznym etykiet i stygmatyzowania ich. Dobrze zorganizowany system medialny daje gwarancję obiektywizmu mediów publicznych, rozumiejących swoją funkcję w systemie państwa demokratycznego. Staramy się w ramach obowiązujących przepisów i otaczającej rzeczywistości właśnie taki model realizować - mówi Andrzej Siezieniewski.

- Z punktu widzenia kogoś, kto ma skrajnie prawicowe, czy lewicowe poglądy nasze podejście do całej sceny politycznej z równym dystansem może być uznawane za niewłaściwe. Nie możemy ulegać tego typu presji, czy zaczepkom. Opinie, że jesteśmy upolitycznieni mogą się pojawiać, ale póki co są to gołosłowne zarzuty. Nie bez powodu radio publiczne od lat uważane jest za jedną z najbardziej godnych zaufania instytucji w Polsce - dodaje Siezieniewski.

Jakie długofalowe efekty dla Polskiego Radia będzie miała cyfryzacja? - Wejście na cyfrę to ogromna szansa dla Polskiego Radia. Przede wszystkim stworzy możliwość, aby nasze cztery podstawowe programy były słyszalne w całym kraju, co dziś nie jest możliwe, gdyż brakuje częstotliwości. Na chwilę obecną tylko Jedynka i Trójka mają zasięg ogólnopolski - podczas, gdy Dwójka i Czwórka nie docierają tak, jakbyśmy sobie tego życzyli, do wszystkich Polaków. (Program 2 ma 60 proc. pokrycia terytorialnego, a PR 4 zaledwie 17 proc.). Tę możliwość da cyfra, która pozwoli dotrzeć nie tylko z tymi czterema kanałami, ale także z kolejnymi programami - co oznacza, że stworzymy pełniejszą, lepiej już sprofilowaną ofertę. Dwa z tych kanałów są już zagospodarowane, trzy następne powinny pojawić się w przyszłym roku - zapowiada Andrzej Siezieniewski, prezes zarządu Polskiego Radia.

Z Andrzejem Siezieniewskim, prezesem zarządu Polskiego Radia, rozmawiamy o kwestiach związanych z rozpoczęciem cyfryzacji radia, argumentach za i przeciw temu procesowi, wątpliwościach na temat cyfryzacji wyrażanych przez rozgłośnie komercyjne, a także o innych kwestiach związanych z mediami publicznymi, w tym m.in. o opłacie audiowizualnej.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Andrzej Siezieniewski: Cyfryzacja to najważniejszy projekt Polskiego Radia

14 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
wisiek
Czerwony pachol
23 5
odpowiedź
User
Ilya Brac
A nie twoje trwanie na prezesurze tego partyjnego radyjka jest Twoim priorytetem, komuszku od Millera.
19 4
odpowiedź
User
steve
co za bezczelność - gołosłowne zarzuty, dobre sobie, dobre sobie panie PZPR!!!
16 4
odpowiedź
User
antykomunista
Dlaczego media III RP pomijają to co ten Pan robił w Moskwie w czasach PRL? Nie mówi się kim był jego ojciec i co robił w latach 40 i 50 XX w.?
21 4
odpowiedź
User
nick
Pracowałam kilkanaście lat w mediach "publicznych". Przeżyłam ekipy z lewej, prawej i PO-środku. Zawsze każda ekipa ciągnęła w "swoją" stronę, choć z perspektywy czasu wiem, że najbardziej PO. Załatwianie własnych interesów politycznych, wspieranie propagandowe swoich kolesi (władz nie tylko ogólnopolskich ale i lokalnych), zatrudnianie swoich kolegów i koleżanek(bez względu na jakie straty narażało to spółkę) - to codzienność w mediach publicznych. Pytanie - W jaki sposób można zostać prezesem publicznej spółki medialnej? - pozostawiam otwarte.
20 1
odpowiedź
User
G30
A mnie jest nie potrzebne to cyfrowe radio po co mnie to jezeli wylacza sygnal to napewno nie kupie odbiornika to sluchania radia kupiłem tuner i nowy tv tam sa radia i prosze mi zrobić mux radiowy na tunery ja nie kupie jusz kolejnego pydełka kture marnuje prad i gada kłupoty.?
13 3
odpowiedź
User
Łukasz
Namiestnik PZPR i jej towarzyszy. Człowiek przez laata siedział w Moskwie i był poplecznikiem komuchów a teraz wielki prezes Polskiego Radia....
18 4
odpowiedź
User
Marcin82
Niestety jedynka za prezesury tego pana strasznie spadła na dziady,przypomina kiepski komercyjny tabloid no ale tak to jest jak na dyrektora tak ważnej anteny mianuje się amatora z rozgłośni komercyjnej Kamila Dąbrowę.
17 3
odpowiedź
User
zxc
Super czekam na radio cyfrowe w Gdańsku-odbiornik już jest,oby jak najszybciej się tu pojawiło.
5 9
odpowiedź
User
ani grosza
Tylko po co cyfryzować, zwiększać ilość kanałów i mnożyć koszty- po to żeby zawołać o więcej kasy? Naprawdę wystarczy jeden kanał publicznego radia i kilka rozgłośni regionalnych i to powinno być wszystko, to samo z TVP- jeden kanał, a reszta paszoł won.
10 4
odpowiedź
Zobacz więcej w kategorii: Reklamy / Marketing