SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Andrzej Stec wicenaczelnym „Rzeczpospolitej”, Cezary Szymanek szefem jej serwisu internetowego

Nowym zastępcą redaktora naczelnego „Rzeczpospolitej” został Andrzej Stec, a redaktorem naczelnym serwisu internetowego Rp.pl - Cezary Szymanek. Jednocześnie będą pełnić swoje dotychczasowe funkcje w innych tytułach Grupy Gremi: Stec jest redaktorem naczelnym „Gazety Giełdy Parkiet”, a Szymanek - magazynów „Bloomberg Businessweek Polska” i „Sukces”.

Article

Jako zastępcą redaktora naczelnego Andrzej Stec będzie kierował w „Rzeczpospolitej” działem ekonomicznym. Zajmujący się tym poprzednio Paweł Jabłoński zachowuje funkcję wicenaczelnego, ale z nowymi obowiązkami - teraz będzie zajmował się w Grupie Gremi projektami specjalnymi, dodatkami i koordynacją współpracy kontentowej z partnerami komercyjnymi. Ponadto dołączy do kierownictwa Instytutu Myśli Gospodarczej Rzeczpospolita.

- Zmiana ułatwi i usprawni zarządzanie największym działem ekonomicznych w kraju, który dostarcza kontent nie tylko do komplementarnych tytułów prasowych jakimi są „Parkiet” i „Rzeczpospolita”, ale również wszystkich innych kanałów dystrybucji naszej grupy - zapowiada Andrzej Stec. - Priorytety? Przede wszystkim natychmiastowa reakcja na wszystkie najważniejsze wydarzenia ekonomiczne w Polsce i na świecie na stronach internetowych naszych tytułów. Z kolei w tradycyjnych wydaniach, elektronicznie dostępnych dla Czytelników już wieczorem, pogłębienie newsów, analiza wydarzeń, opinie i komentarze ludzi biznesu - wylicza.

Stec pracuje w „Parkiecie” od czterech lat, funkcję redaktora naczelnego objął pod koniec 2013 roku.

Cezary Szymanek na stanowisku redaktora naczelnego Rp.pl zastąpił Bartosza Węglarczyka, który wiosną br. odszedł do Grupy Onet. - Biznes, prawo, sprawy społeczno-polityczne mają wiele twarzy, ale chcemy aby miały jedną stronę, czyli Rp.pl. Stronę, na której czytelnicy o każdej porze, w każdym miejscu na świecie znajdą ekskluzywne informacje - bo przecież „Rzeczpospolita” jest liderem cytowalności na rynku - znajdą także dłuższe formy w postaci raportów, opinii, analizy trendów. Stronę multimedialną, angażującą czytelników, w pełni wykorzystującą potencjał jaki tkwi w dziennikarzach naszego całego wydawnictwa - opisuje Szymanek.

Cezary Szymanek redaktorem naczelnym „Bloomberg Businessweek Polska” jest on 2012 roku, a w „Sukcesie” taką funkcję objął w kwietniu ub.r.

W kwietniu br. pierwszym wicenalczenym „Rzeczpospolitej” został Michał Szułdrzyński, a w czerwcu kierowanie działem krajowym dziennika przejął Tomasz Krzyżak.

Według danych ZKDP w sierpniu br. średnia sprzedaż ogółem „Rzeczpospolitej” wynosiła 52 686 egz. Serwis Rp.pl w czerwcu br. zanotował 1,71 mln realnych użytkowników i 14,65 mln odsłon (według badania Gemius/PBI).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Andrzej Stec wicenaczelnym „Rzeczpospolitej”, Cezary Szymanek szefem jej serwisu internetowego

7 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Kali
Stec - dobra decyzja.
Szymanek - śmieszna decyzja.
Jabłoński - upokarzająca decyzja.
31 9
odpowiedź
User
ewa
Czy ktos wie na ile rentowny jest caly ten projekt? podobno od dawna sie nie spina i Rz istnieje tylko z duzymi dotacjami czyli realnie powinno to dawno upasc
12 17
odpowiedź
User
PAnna
Wybór Andrzeja Steca to bardzo dobra decyzja.
21 11
odpowiedź
User
upadek totalny
aż trudno skomentować. Nikt awansował na Nikogo w firmie Nic Spółka bez żadnej odpowiedzialności.
12 14
odpowiedź
User
do Pana Pawła i Prezesa Bąka
Panowie, bo w życiu jest tak że WSZYSTKO wraca!!!
11 8
odpowiedź