SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Andrzej Stec wicenaczelnym „Rzeczpospolitej”, Cezary Szymanek szefem jej serwisu internetowego

Nowym zastępcą redaktora naczelnego „Rzeczpospolitej” został Andrzej Stec, a redaktorem naczelnym serwisu internetowego Rp.pl - Cezary Szymanek. Jednocześnie będą pełnić swoje dotychczasowe funkcje w innych tytułach Grupy Gremi: Stec jest redaktorem naczelnym „Gazety Giełdy Parkiet”, a Szymanek - magazynów „Bloomberg Businessweek Polska” i „Sukces”.

Article

Jako zastępcą redaktora naczelnego Andrzej Stec będzie kierował w „Rzeczpospolitej” działem ekonomicznym. Zajmujący się tym poprzednio Paweł Jabłoński zachowuje funkcję wicenaczelnego, ale z nowymi obowiązkami - teraz będzie zajmował się w Grupie Gremi projektami specjalnymi, dodatkami i koordynacją współpracy kontentowej z partnerami komercyjnymi. Ponadto dołączy do kierownictwa Instytutu Myśli Gospodarczej Rzeczpospolita.

- Zmiana ułatwi i usprawni zarządzanie największym działem ekonomicznych w kraju, który dostarcza kontent nie tylko do komplementarnych tytułów prasowych jakimi są „Parkiet” i „Rzeczpospolita”, ale również wszystkich innych kanałów dystrybucji naszej grupy - zapowiada Andrzej Stec. - Priorytety? Przede wszystkim natychmiastowa reakcja na wszystkie najważniejsze wydarzenia ekonomiczne w Polsce i na świecie na stronach internetowych naszych tytułów. Z kolei w tradycyjnych wydaniach, elektronicznie dostępnych dla Czytelników już wieczorem, pogłębienie newsów, analiza wydarzeń, opinie i komentarze ludzi biznesu - wylicza.

Stec pracuje w „Parkiecie” od czterech lat, funkcję redaktora naczelnego objął pod koniec 2013 roku.

Cezary Szymanek na stanowisku redaktora naczelnego Rp.pl zastąpił Bartosza Węglarczyka, który wiosną br. odszedł do Grupy Onet. - Biznes, prawo, sprawy społeczno-polityczne mają wiele twarzy, ale chcemy aby miały jedną stronę, czyli Rp.pl. Stronę, na której czytelnicy o każdej porze, w każdym miejscu na świecie znajdą ekskluzywne informacje - bo przecież „Rzeczpospolita” jest liderem cytowalności na rynku - znajdą także dłuższe formy w postaci raportów, opinii, analizy trendów. Stronę multimedialną, angażującą czytelników, w pełni wykorzystującą potencjał jaki tkwi w dziennikarzach naszego całego wydawnictwa - opisuje Szymanek.

Cezary Szymanek redaktorem naczelnym „Bloomberg Businessweek Polska” jest on 2012 roku, a w „Sukcesie” taką funkcję objął w kwietniu ub.r.

W kwietniu br. pierwszym wicenalczenym „Rzeczpospolitej” został Michał Szułdrzyński, a w czerwcu kierowanie działem krajowym dziennika przejął Tomasz Krzyżak.

Według danych ZKDP w sierpniu br. średnia sprzedaż ogółem „Rzeczpospolitej” wynosiła 52 686 egz. Serwis Rp.pl w czerwcu br. zanotował 1,71 mln realnych użytkowników i 14,65 mln odsłon (według badania Gemius/PBI).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Andrzej Stec wicenaczelnym „Rzeczpospolitej”, Cezary Szymanek szefem jej serwisu internetowego

7 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Kali
Stec - dobra decyzja.
Szymanek - śmieszna decyzja.
Jabłoński - upokarzająca decyzja.
31 9
odpowiedź
User
ewa
Czy ktos wie na ile rentowny jest caly ten projekt? podobno od dawna sie nie spina i Rz istnieje tylko z duzymi dotacjami czyli realnie powinno to dawno upasc
12 17
odpowiedź
User
PAnna
Wybór Andrzeja Steca to bardzo dobra decyzja.
21 11
odpowiedź