Ann Sarnoff pierwszą szefową wytwórni Warner Bros. Ma połączyć produkcję filmów z nowym serwisem streamingowym

Ann Sarnoff została nowym prezesem Warner Bros. To pierwsza kobieta w historii która będzie zarządzać tą znaną wytwórnią filmową. Ann Sarnoff pracowała wcześniej dla BBC, teraz ma połączyć produkcję filmową Warner Bros. z nowym serwisem streamingowym, który planuje uruchomić koncern WarnerMedia.

ps
ps
Udostępnij artykuł:

Warner Bros. to jedna z najbardziej znanych wytwórni filmowych na świecie, ma na swoim koncie takie produkcje jak „Harry Potter”, „Władca pierścieni”, „Hobbit” czy „Grawitacja”.

Do marca br. koncernem kierował Kevin Tsujihara, który jednak odszedł ze stanowiska w atmosferze skandalu po ujawnieniu jego kontrowersyjnego związku z aktorką Charlotte Kirk.

Teraz Warner Bros. zapowiedziała w komunikacie, że nowym prezesem wytwórni została Ann Sarnoff. Poprzednio Sarnoff pracowała przez wiele lat w stacji BBC, gdzie odpowiadała m.in. za rozwój kanału BBC America. Była również zaangażowana w produkcję i dystrybucję serialu „Doctor Who” będącego jednym ze sztandarowych tytułów w portfolio BBC.

Sarnoff jest pierwszą kobietą w historii Warner Bros. na stanowisku szefa tej wytwórni. Jej zadaniem będzie połączenie produkcji filmowej z planami uruchomienia przez koncern WarnerMedia (utworzony po zakupie firmy Time Warner przez AT&T) własnego serwisu streamingowego, który ma stanowić konkurencję dla takich platform jak Netflix czy Amazon Video. Przygotowując się do uruchomienia tej oferty WarnerMedia zapowiedział w maju br. wycofanie wielu swoich produkcji z innych serwisów streamingowych, wśród nich jest m.in. popularny serial „Przyjaciele”.

Zgodnie z planem szykowany przez WarnerMedia konkurent Netfliksa będzie dostępny w próbnej wersji jeszcze w 2019 r., a miesięczna subskrypcja ma w nim kosztować maksymalnie 17 dol.

 

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Google i Apple wdrażają awaryjne zabezpieczenia po atakach zero-day

Google i Apple wdrażają awaryjne zabezpieczenia po atakach zero-day

Uczą, jak wspierać dzieci w internecie. Startuje program "Cyfrowe Mosty"

Uczą, jak wspierać dzieci w internecie. Startuje program "Cyfrowe Mosty"

Wydatki na prawa sportowe przyspieszą. Do 2030 r. wzrost o 20 proc.

Wydatki na prawa sportowe przyspieszą. Do 2030 r. wzrost o 20 proc.

Pozew zbiorowy w związku z fuzją właściciela TVN

Pozew zbiorowy w związku z fuzją właściciela TVN

Plebiscyt na Młodzieżowe Słowo Roku rozstrzygnięty!
Materiał reklamowy

Plebiscyt na Młodzieżowe Słowo Roku rozstrzygnięty!

Szczygieł, Dunikowska-Paź, "Spięty" i Kula z tytułami Ambasadorów Polszczyzny

Szczygieł, Dunikowska-Paź, "Spięty" i Kula z tytułami Ambasadorów Polszczyzny