SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Anna Bogusiewicz prowadzącą „Wiadomości”

W niedzielę dziennikarka TVP Info Anna Bogusiewicz zadebiutowała jako współprowadząca główne wydanie „Wiadomości”. W czerwcu w tej roli pojawiła się Magdalena Ogórek.

Anna Bogusiewicz w "Wiadomościach" Article

Niedzielne wydanie „Wiadomości” było specyficzne, ponieważ nie prowadziła go osoba ze studia programu w Warszawie. Gospodynią pierwszej i końcowej części, dotyczącej tematyki bezpieczeństwa oraz zorganizowanego przez Telewizję Polską razem z Ministerstwem Obrony Narodowej koncertu „Razem dla bezpiecznych granic”, była Anna Bogusiewicz. Prowadziła program z Suwałk, gdzie odbył się ten koncert, a w „Gościu Wiadomości” rozmawiała z szefem resortu obrony Mariuszem Błaszczakiem.

Natomiast środkową część „Wiadomości”, poświęconą kryzysowi imigracyjnemu we Włoszech, poprowadziła Marta Kielczyk z wyspy Lampedusa.

Anna Bogusiewicz to kolejna dziennikarka TVP Info, która współprowadzi główne „Wiadomości” w związku z wydarzeniem transmitowanym przez Telewizję Polską. W połowie czerwca współprowadzącą „Wiadomości” i gospodynią „Gościa Wiadomości” była Magdalena Ogórek - przez dwa dni, kiedy odbywał się festiwal w Opolu.

Anna Bogusiewicz w TVP Info od kilku lat

Z Telewizją Polską Anna Bogusiewicz (przez kilka lat przedstawiała się jako Grochowska) jest związana od kilku lat. Zaczynała jako researcherka w redakcji „Wiadomości”, a na przełomie 2020 i 2021 roku zaczęła prowadzić pasma informacyjne w TVP Info (głównie popołudniowe i wieczorne), a także niektóre wydania „Info Poranka”. Jak informowaliśmy, w zeszły poniedziałek dołączyła do prowadzących przedpołudniowy cykl „Plan dnia” w TVP Info.

W 2007 roku Anna Bogusiewicz była finalistką konkursu Miss Polski (wybrano ją Miss Foto), reprezentowała nasz kraj w konkursie Miss Globe International w Albanii.

 „Wiadomości” ogląda 2 mln widzów

Według danych Nielsen Audience Measurement w sierpniu br. średnia widownia głównego wydania „Wiadomości” wynosiła 2,11 mln osób, z czego 1,46 mln w TVP1, 614,1 tys. w TVP Info i 38,6 tys. w TVP Polonia. Rok do roku wynik programu wzrósł o 4,9 proc.

Od kilku lat Telewizja Polska ze względu na treści emitowane w TVP Info i programach informacyjnych jest wśród najgorzej ocenianych mediów w kraju. W niedawnym sondażu państwowego instytutu CBOS działalność Telewizji Polskiej negatywnie oceniło 45 proc. Polaków, a dobrze 39 proc. TVP i Radio Maryja jako jedyni nadawcy zanotowali więcej ocen krytycznych niż pozytywnych, dużo lepiej zostali ocenieni TVN i Polsat.

W marcowym sondażu Ipsos 69 proc. Polaków uznało, że "Wiadomości" TVP nie pokazują prawdy o wydarzeniach w kraju. Program najbardziej wiarygodny jest dla zwolenników PiS, osób w wieku ponad 60 lat i z wykształceniem zawodowym. Z kolei w badaniu na potrzeby raportu Reuters Institute 47 proc. Polaków stwierdziło, że nie ma zaufania do informacji z Telewizji Polskiej, a przeciwną opinię wyraziło 28 proc. TVP wypadała najgorzej w zestawieniu obejmującym czołowych nadawców telewizyjnych, radiowych, marki prasowe i internetowe.

Dołącz do dyskusji: Anna Bogusiewicz prowadzącą „Wiadomości”

14 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
toks
Rozumiem, że w TVP to nie chcą pracować porządni dziennikarze, że muszą brać byłe misski? Ta pani nie jest wyjątkiem.
34 14
odpowiedź
User
Mosson
Ale że konserwatywne, PiSowskie TVP stosuje dobór prowadzących jak telewizja Berlusconiego? No i te odważniejsze miniówy i dekolty niż w TVN, walkę o karierę pewnie też bardziej ostra :)
30 10
odpowiedź
User
Dor
🤮🤮
18 9
odpowiedź