SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Anna Ferens na czele kreacji dokumentu w TVP. Marta Dużbabel zawieszona

Anna Ferens ma zastąpić Martę Dużbabel na stanowisku szefowej kreacji dokumentu w Telewizji Polskiej - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl. Dużbabel została zawieszona w obowiązkach - TVP nie podaje przyczyn tej decyzji.

Anna Ferens Article

Odpowiadająca za wiele produkcji dokumentalnych i paradokumentalnych Marta Dużbabel w piątek została zawieszona w obowiązkach szefowej działu kreacji dokumentu. Nie podano jej żadnych przyczyn tej decyzji. Zapytaliśmy centrum informacji TVP, kto zdecydował o zawieszeniu Dużbabel i jakie były tego przyczyny, nie otrzymaliśmy żadnej odpowiedzi.

W obronie szefowej kreacji dokumentu wystąpiło kilkudziesięciu twórców zrzeszonych w Gildii Polskich Reżyserów Dokumentalnych. - Nie możemy uwierzyć, że Telewizja Polska, instytucja, która statutowo zajmuje się krzewieniem i promocją polskiej kultury w Polsce i na świecie, świadomie odsuwa ze swojego grona pracowników takiej klasy i doświadczenia. Jesteśmy oburzeni niesprawiedliwą i nieuzasadnioną decyzją o odsunięciu pani Marty Dużbabel od obowiązków służbowych. Mamy nadzieję, że to chwilowe nieporozumienie zostanie szybko wyjaśnione i nadal będziemy mogli współpracować - napisali w liście otwartym zamieszczonym na Facebooku.

Anna Ferens zastąpi Martę Dużbabel

Jak ustalił portal Wirtualnemedia.pl, nie ma szans na przywrócenie Marty Dużbabel na poprzednie stanowisko. Ma ją wkrótce zastąpić Anna Ferens, dotychczasowa szefowa redakcji dokumentu TVP1.

Anna Ferens jest doświadczoną dokumentalistką, autorką m.in. filmu „Rzeczpospolita - Reaktywacja” i współautorką „Trzech kumpli”. W jej filmografii znajdują się też m.in. takie tytuły jak „Norwid. Światło i mrok”, „Żydzi w Powstaniu Warszawskim”, „Gałęzie pewnego drzewa”, „Nowe życie Rizany”, „Odnaleziona droga”, „Czuły dotyk”, „Gdzie rosną poziomki” czy „Co mogą martwi jeńcy”. W 2011 roku przygotowałą dokumentalny film pt. 2011 roku „Zobaczyłem zjednoczony naród”, ukazujący obraz Polski po katastrofie smoleńskiej, widziany oczami zagranicznych korespondentów.  W lutym 2016 roku zastąpiła Andrzeja Fidyka na stanowisku szefowej redakcji form dokumentalnych Jedynki.

Marta Dużbabel jest już drugą osobą w redakcji dokumentu, odsuniętą od pełnienia obowiązków służbowych w agencji kreacji publicystyki, dokumentu i audycji społecznych TVP po tym, jak „Newsweek” opisał, że w tej agencji przygotowany został dokument, mocno krytyczny względem Donalda Tuska. Film ma czekać na odpowiedni moment emisji.

Na początku czerwca - krótko po ukazaniu się tekstu w „Newsweeku” - odwołany został Krzysztof Karwowski, szefujący tej agencji przez rok. Zastąpiła go Irena Pręcikowska. Także w tym przypadku TVP nie podała żadnych przyczyn odwołania.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Anna Ferens na czele kreacji dokumentu w TVP. Marta Dużbabel zawieszona

7 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Klo
To kumata kobieta. I może wreszcie zobaczymy jakieś konkretne produkcje, w których dużo się dzieje i jest dreszczyk emocji oraz niepewności, co będzie dalej.
7 14
odpowiedź
User
Kate
To kumata kobieta. I może wreszcie zobaczymy jakieś konkretne produkcje, w których dużo się dzieje i jest dreszczyk emocji oraz niepewności, co będzie dalej.

Ha, ha, ha! Dobre sobie.... konkretne produkcje konkretnych kumpli Ferens?... Ale najważniejsze , że Janik wraca, oj, będzie się działo....
14 1
odpowiedź
User
1245
W czym problem? Czy taki np. TVN tłumaczy się komukolwiek z decyzji personalnych? Widocznie znalazł się ktoś lepszy i tyle. Gildia Reżyserów... Paradne. Raczej towarzystwo wzajemnej adoracji.
7 16
odpowiedź
User
1245
"W 2011 roku przygotowałą dokumentalny film pt. 2011 roku „Zobaczyłem zjednoczony naród”, ukazujący obraz Polski po katastrofie smoleńskiej, widziany oczami zagranicznych korespondentów". Przepraszam, ale nic nie rozumiem.
14 0
odpowiedź
User
Gość X
Przywrócić Dużbabel i to natychmiast. Zawieszenie bezpodstawne.
12 3
odpowiedź