SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Grzegorz Kossakowski odchodzi z Agory, Anna Kryńska-Godlewska i Grzegorz Kania kandydatami do zarządu

Grzegorz Kossakowski zrezygnował z pracy w zarządzie Agory. Kandydatami na jego miejsce są Anna Kryńska-Godlewska i Grzegorz Kania. Uzupełnienie składu zarządu nastąpi podczas nadzwyczajnego walnego zgromadzenia, które ma zostać zwołane do końca roku.

Warszawska siedziba Agory, fot. materiały PRArticle

Kossakowski  rezygnuje z zasiadania w zarządzie, jak również nie będzie kandydował na kolejną kadencję. We władzach firmy odpowiadał za segment reklamy zewnętrznej, piony: finansów i administracji oraz nowych przedsięwzięć. Zasiada też w radach nadzorczych należących do Agory spółek AMS, Helios, Yieldbird i Stopklatka. Z Agorą związany był od 2000 roku.

W tej chwili w zarządzie pozostają prezes Bartosz Hojka oraz Agnieszka Sadowska i Tomasz Jagiełło. Podczas najbliższego nadzwyczajnego walnego zgromadzenia spółki skład ten zostanie uzupełniony o kolejne dwie osoby - Annę Kryńską-Godlewską oraz Grzegorza Kanię. - Nadzwyczajne walne zgromadzenie odbędzie się najpóźniej do końca roku - informuje Wirtualnemedia.pl Nina Graboś, dyrektor do spraw komunikacji korporacyjnej Agory.

- Zaproponowane kandydatury to bardzo silne wzmocnienie zarządu, szczególnie w trakcie prac nad nową perspektywą strategiczną dla spółki i dla Grupy. Jesteśmy gotowi na bardziej aktywne i odważne podejście - zarówno do kwestii nowych, jak do i dotychczasowych inwestycji. W tym obszarze liczę głównie na imponujące doświadczenie Anny Kryńskiej-Godlewskiej. Jestem pewien, że szerokie kompetencje Grzegorza Kani z obszaru zarządzania finansami silnie wesprą Agorę w dalszych działaniach rozwojowych - skomentował Bartosz Hojka, prezes zarządu Agory.

Anna Kryńska-Godlewska od 2016 roku jest członkiem rady nadzorczej spółki; jej miejsce zająć ma teraz Maciej Wiśniewski- założyciel i zarządzający funduszem Macromoney UK. Kryńska-Godlewska ma ponad dwudziestoletnie doświadczeniem w dziedzinie zarządzania inwestycjami kapitałowymi. Od 20 lat jest związana z Media Development Investment Fund, gdzie przez ostatnie 9 lat pełniła funkcję członka zarządu i dyrektor inwestycyjnej odpowiedzialnej za inwestycje funduszu w sektorze mediów w Europie, Azji, Afryce oraz w Ameryce Południowej. Wcześniej była związana m.in. z Fidea Management, firmą zarządzającą X NFI, CIECH S.A. oraz z Bankiem Handlowym w Warszawie.

Drugi z kandydatów do zarządu - Grzegorz Kania - w lipcu br. po pięciu latach odszedł ze stanowiska dyrektora finansowego grupy Onet RAS Polska.Jest specjalistą w dziedzinie zarządzania finansami z blisko dwudziestoletnim doświadczeniem w międzynarodowych firmach. Karierę rozpoczął w PricewaterhouseCoopers,. W latach 2003-2008 pełnił funkcję zastępcy dyrektora finansowego UPC Polska. W latach 2008-2011 kierował finansami w Grupie Kapitałowej BLStream (obecnie Intive).

Kossakowski to kolejna osoba odchodząca w br. z zarządu Agory. W lutym br. z firmą pożegnał się Robert Musiał (nadzorował segmenty prasy, druku i technologii). W zarządzie zastąpiła go Agnieszka Sadowska, prezes nadającej kanał Metro TV spółki Green Content, której większościowe udziały od Agory za 19 mln zł kupiło właśnie Discovery Polska.

W pierwszej połowie br. Agora zanotowała 583,7 mln zł wpływów ze sprzedaży i 5,4 mln zł straty brutto. Mocno wzrosły przychody firmy w segmencie filmowym, a zmalały w pionach prasy i druku.

W II kwartale br. wpływy netto Agory ze sprzedaży wyniosły 282,7 mln zł, tj. o 4,6 proc. mniej niż rok wcześniej. Jednocześnie koszty operacyjne zmalały o 7,2 proc. do 276 mln zł. Wynik netto firmy wzrósł z 5,5 mln zł straty do 0,7 mln zł zysku.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Grzegorz Kossakowski odchodzi z Agory, Anna Kryńska-Godlewska i Grzegorz Kania kandydatami do zarządu

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
widz555
Świeża krew zawsze jest potrzebna, oby pomysły na strategię nie ograniczały się tylko do jeszcze bardziej pomysłowych cięć.
odpowiedź
User
Pracownik
Oby rozpędzili te układy i układziki, które są w Agorze. Sami znajomi i rodzina królika.... a na rynku firma się gubi.
odpowiedź
User
Bilo
Mieć w cv pracę w Agorze- uchowaj mnie od tego Boże.
odpowiedź