SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

TVP dementuje: Anna Popek nie była rozważana jako prowadząca „Wiadomości”

Telewizja Polska zaprzeczyła podanej przez Plotek.pl informacji, jakoby brano pod uwagę, że Anna Popek będzie nową prezenterką głównego wydania „Wiadomości”. - Pani Anna Popek nie uczestniczyła w castingach do programów informacyjnych w Telewizyjnej Agencji Informacyjnej - zapewniła TVP.

Anna Popek, fot. TVPArticle

We wtorek w zeszłym tygodniu jako gospodyni głównego wydania „Wiadomości” zadebiutowała Edyta Lewandowska. Zastąpiła w tej funkcji Krzysztofa Ziemca, który przeszedł do „Teleexpressu”.

W poniedziałek serwis Plotek.pl zamieścił tekst zatytułowany „Anna Popek miała zastąpić Ziemca w ‘Wiadomościach’. Wiemy, dlaczego awans przeszedł jej koło nosa”. W artykule, powołując się na anonimowego informatora, napisano, że oprócz Edyty Lewandowskiej to Anna Popek była brana pod uwagę jako nowa prowadząca sztandarowego serwisu informacyjnego TVP1.

- Popek pojawiła się na nagraniach próbnych ale wypadła delikatnie mówiąc nie najlepiej, wiec zdecydowano się na Lewandowską, która ma większe doświadczenie w telewizji newsowej - stwierdziła osoba zacytowana w tekście.

TVP dementuje: Popek nie uczestniczyła w castingach

We wtorek Telewizja Polska w krótkim komunikacie zdementowała tę informację. - Doniesienia mediów na ten temat są nieprawdą - podkreślił nadawca.

- Pani Anna Popek nie uczestniczyła w castingach do programów informacyjnych w Telewizyjnej Agencji Informacyjnej. Z powodzeniem prowadzi program „Wstaje Dzień” w TVP Info , w kwestii jej zatrudnienia ani składu zespołu „Wiadomości” nie są planowane zmian - dodała firma.

Pasmo „Wstaje dzień” jest emitowane w TVP Info od końca sierpnia ub.r. Można je oglądać od poniedziałku do piątku w godz. 6.29 - 8.00. Anna Popek prowadzi program na zmianę z Adamem Gizą.

Anna Popek jest związana z Telewizją Polską od 20 lat. Od 1999 roku pracowała w TVP1 jako prezenterka oprawy i prowadząca „Kawę czy herbatę”. Potem przez wiele lat prowadziła „Pytanie na śniadanie”, a przez pewien okres także program „Załóż się”. Była też związana z TVP Wrocław i TVP Katowice.

Wiosną 2016 roku wróciła do TVP1, od kwietnia do czerwca była jednym z gospodarzy programu „Świat się kręci”. W wakacje prowadziła cykl „Akcja wakacje”, jesienią ub.r. - programy „Zatrzymaj chwile” i „Po prostu zdrowie” w TVP1, „Halo Polonia” w TVP Polonia, „Szeptem” w TVP2, a od końca lutego br. jest w grupie prowadzących nowy poranny program „Dzień dobry Polsko” w TVP1. Prowadziła też niektóre koncerty i uroczystości okolicznościowe współorganizowane przez TVP.

Dołącz do dyskusji: TVP dementuje: Anna Popek nie była rozważana jako prowadząca „Wiadomości”

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Widz
myślę, ze Popek bardzo tego pragnie, żeby pokazać się w Wiadomościach, ale zepchnięcie jej do bardzo porannego programu jest wskazaniem gdzie jej miejsce.
odpowiedź
User
Pdk
Była, nie była... Co to ma za znaczenie? Nawet jakby najlepszy dziennikarz w Polsce czytał materiały w Wiadomościach, to i tak nikt by ich nie wziął na poważnie poza pisowskim elektoratem. Dopóki polityk rządzi TVP, nie ma co liczyć na obiektywizm.
odpowiedź
User
karol
Przynajmniej fryzurę miałaby w porządku. W tvp info WSZYSTKIE nowe panie prowadzące lub podające informacje maja długie włosy spływające po obu stronach twarzy do piersi- czy w tvp info nie wiedzą, że takie fryzury są właściwe w takich programach jak np w pytaniu na śniadanie a nie w przypadku prowadzącej poważny program informacyjny? .Czy w tvp nie ma stylisty, czy dyr.Olechowski ma takie upodobania?
odpowiedź