SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Aplikację CDA pobrano już 12 mln razy

Łączna liczba pobrań aplikacji CDA przekroczyła w lipcu br. 12 milionów. W zestawieniu ujęto wszystkie urządzenia: tablety, telefony, konsole oraz telewizory.

W pierwszej połowie lipca br. łączna liczba pobrań aplikacji CDA na wszystkie urządzenia przekroczyła 12 milionów (dokładnie: 12 019 281, stan na dzień 11 lipca). Najwięcej, bo ponad 8,7 mln pobrań osiągnięto w kategorii urządzeń mobilnych, czyli telefonów i tabletów (dokładnie 8 744 488). W kategorii TV (Smart TV/Android TV, konsole i pozostałe telewizory) liczba pobrań przekroczyła 3,2 mln (dokładnie 3 274 793).

Największy udział w łącznej liczbie pobrań stanowi kategoria „urządzenia mobilne”. W kategorii tej największą popularnością cieszą się urządzenia z systemem Android Mobile: 8 072 157 pobrań, następnie Apple (iOS/ipadOS): 545 219 pobrań, a na końcu Huawei: 127 112 pobrań. W tej kategorii wyraźnie widać dominację urządzeń opartych o system Androida.

Z kolei liczba pobrań na telewizory wyniosła 3 274 793. W tej kategorii - nazwanej Smart TV - uwzględniono zarówno urządzenia z Android TV, osobne aplikacje przygotowane dla konkretnych producentów TV, przystawki telewizyjne oraz konsole. Najwięcej pobrań zanotowały urządzenia z systemem Android TV, ale zdecydowanym liderem wśród producentów telewizorów jest marka LG - aplikacja CDA na telewizorach LG została pobrana ponad 1 mln razy (dokładnie 1 005 765).

Z kolei na telewizorach marki Samsung aplikacja CDA ma 41 446 pobrań, ale liczba ta intensywnie rośnie. W przypadku Samsunga istotny jest również fakt, że choć obie firmy nawiązały współpracę na początku tego roku, to pełna certyfikacja i dopuszczenie aplikacji na wielu rocznikach telewizorów tego producenta miało miejsce dopiero kilka tygodni temu. W dużym tempie rośnie także liczba pobrań aplikacji na przystawkach Fire TV firmy Amazon, które dostępne są w Polsce od jesieni ubiegłego roku - łączna liczba pobrań aplikacji na te urządzenia wynosi obecnie 13 944. Stawkę w tej kategorii zamyka Apple TV - 6 210 pobrań.

CDA podkreśla, że jest drugą (po YouTubie) najpopularniejszą stroną wideo w Polsce. Oferuje także usługę płatnego VOD i TV. Liczba aktywnych płatnych subskrypcji na koniec marca tego roku przekroczyła 467 tysięcy.

Jak wynika z badania Mediapanel, w maju br. CDA Premium odwiedziło 2,84 mln internautów (co dało 9,5 proc. zasięgu), spędzając średnio po 40 minut i 3 sekundy.

Dołącz do dyskusji: Aplikację CDA pobrano już 12 mln razy

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl