SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Aplikacja mobilna Facebooka z domyślnie włączonym dźwiękiem w wideo i osobnym oknem odtwarzania

Facebook zapowiedział zmiany w swojej aplikacji mobilnej związane z odtwarzaniem wideo. Filmy mają się uruchamiać z domyślnie włączonym dźwiękiem, wertykalne materiały nie będą już przycinane, pojawia się też opcja oglądania treści wideo w osobnym oknie niezależnym od aplikacji.

Article

O nadchodzących nowościach Facebook poinformował na stronie internetowej podkreślając, że motywem ich wprowadzenia ma być wygodniejszy sposób przeglądania treści wideo i większe zaangażowanie użytkowników.

Pierwsze z nowych rozwiązań polega na tym, że wideo odtwarzane podczas przeglądania mobilnego newsfeedu będzie miało domyślnie włączony dźwięk. Oznacza to, że po pojawieniu się na ekranie konkretnego materiału zostanie on odtworzony wraz z głosem. Warto dodać, że do tej pory treści wideo pojawiały się z wyciszonym dźwiękiem, który włączało się dopiero po kliknięciu na przycisk odtwarzania. Uprzedzając ewentualne krytyczne głosy związane z tą zmianą Facebook twierdzi, że przetestował ją wcześniej na bliżej nieokreślonej grupie użytkowników, którzy zaakceptowali takie rozwiązanie. Opcję domyślnie włączonego dźwięku użytkownik może wyłączyć, musi jednak zmienić ustawienia na swoim koncie.

Druga nowość anonsowana przez Facebook dotyczy treści wideo zrealizowanych w formacie wertykalnym. Do tej pory takie materiały były automatycznie przycinane przez serwis. Teraz, jak zapowiada Facebook filmy w formacie wertykalnym w sposób automatyczny zostaną rozwinięte na całej przestrzeni ekranu pod warunkiem, że telefon będzie akurat znajdował się w pionowej pozycji.

Trzecia zmiana to możliwość korzystania w mobilnej aplikacji Facebooka z opcji picture-in-picture, czyli odtwarzania konkretnego nagrania wideo w osobnym okienku. Firma zapowiada, że po wybraniu tej funkcji wyświetlany właśnie filmik zostanie zamknięty w niezależnym oknie przeniesionym automatycznie w dolny róg wyświetlacza. Później istnieje możliwość przeciągnięcia tego okna w dowolny obszar ekranu. Opcja picture-in-picture ma działać nawet po zamknięciu aplikacji Facebooka w telefonie.

Zapowiadając nowości dotyczące sposobu odtwarzania wideo w mobilnej aplikacji Facebook potwierdził też swoje wcześniejsze plany związane z wprowadzeniem własnej platformy dostępnej za pomocą telewizorów i najpopularniejszych przystawek telewizyjnych.

W całym ub.r. Facebook zanotował 27,6 mld dol. przychodu, a zysk netto wzrósł z 3,6 mld do 10,2 mld dol.

Dołącz do dyskusji: Aplikacja mobilna Facebooka z domyślnie włączonym dźwiękiem w wideo i osobnym oknem odtwarzania

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl