SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Aplikacja Start platformy nc+ ma 275 tys. użytkowników. 850 tys. odtworzeń „Belfra” w nc+ GO

Platforma nc+ pochwaliła się, że wprowadzona w styczniu aplikacja Start na dekoderach ma już 275 tys. użytkowników. Operator cały czas rozwija nc+ GO i chce do końca roku zdobyć pół miliona użytkowników. Jak dotąd serial „Belfer” zanotował 850 tys. odtworzeń w nc+ GO.

Jacek BalickiArticle

Aplikacja Start pomaga w wyborze filmów, seriali, wydarzeń sportowych i programów dla dzieci. Usługa zleca nagranie wybranych programów oraz znajduje najbliższe powtórki. Rekomendacje dla abonentów przygotowują specjaliści z nc+. Z poziomu aplikacji można skorzystać z nc+ GO TV oraz wyświetlić nagrania, a także zapoznać się z opisami programów i obejrzeć ich zwiastuny.

- Dzięki tej aplikacji za jednym kliknięciem pilota możemy od razu wejść do proponowanych treści z róznych dziedzin - filmy, seriale, sport. To wszystko jest dostępne od ręki - wyjaśnia Jacek Balicki, wiceprezes nc+ ds. marketingu.

Start trafiła na dekodery abonentów nc+ w styczniu br. Dotychczas z aplikacji skorzystało 275 tys. klientów platformy, z czego 20 proc. korzysta z aplikacji codziennie. Za kilka tygodni dostęp do niej ma dostać 1,2 mln abonentów (z 2,1 mln wszystkich abonentów nc+) z najbardziej zaawansowanymi technologicznie dekoderami.

- Polecamy naszym abonentom najlepsze tytuły na każdy dzień. Ta aplikacja dostosowuje się do dnia, a im później tym treści są dostosowywane do późniejszych godzin - dodaje Balicki.

Aplikacja Start dostępna jest na kanale 0 i z poziomu menu dekodera w dowolnym momencie. Trafiła na dekodery, które mają możliwość połączenia z internetem m.in. Wifi PremiumBox+.

Od roku operator satelitarny rozwija bezpłatną usługę nc+ GO, która jest dostępna dla klientów posiadających urządzenia mobilne. Użytkownicy mogą skorzystać z dostępnego w jej ramach streamingu lub posłuchać internetowych stacji radiowych.

Jacek Balicki ujawnił na konferencji prasowej, że z serwisu nc+ GO korzysta obecnie 366 tys. użytkowników. Do końca roku operator chce zdobyć 500 tys. użytkowników. - Ponad 50 proc. naszych klientów, którzy zarejestrowali się do aplikacji, korzysta z niej ciągle. To niesamowity wynik. Cieszy nas również to, że ponad 90 proc. użytkowania to są kanały na żywo - podkreśla wiceprezes nc+ ds. marketingu.

Najchętniej oglądaną kolekcją jest Canal+ VoD, a serial "Belfer" zanotował ponad 850 tys. odtworzeń w nc+ GO.

W III kwartale tego roku koncern Vivendi wypracował 2,66 miliarda euro przychodów oraz 277 milionów zysku. Platforma nc+ z przyrostem abonentów o 9 tysięcy rok do roku i przychodami na poziomie 366 milionów euro, ale kwartalną tendencją spadkową.

Dołącz do dyskusji: Aplikacja Start platformy nc+ ma 275 tys. użytkowników. 850 tys. odtworzeń „Belfra” w nc+ GO

6 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
ddsdfs
"Od roku operator satelitarny rozwija bezpłatną usługę nc+ GO, która jest dostępna dla posiadaczy urządzeń mobilnych. Użytkownicy nieposiadający platformy nc+ mogą skorzystać z dostępnego w jej ramach streamingu lub posłuchać internetowych stacji radiowych."

Czegos tu nie rozumiem. Jak mozna korzystac z nc+GO nie posiadajac nc+?
odpowiedź
User
gimbudziennikarze piszo
> Aplikacja Start od nc+

Artykuł od Wirtualnych Mediów.
odpowiedź
User
Jancio
Ten wiceprezes nie ogarnia podstaw marketingu. Dlatego w nc+ ciągle są kłopoty. Zdecydowanie osoba odpowiedzialna powinna się zmienić, żebyśmy mogli pójść wreszcie do przodu. I przestać przepalać budżety.
odpowiedź