SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Użytkownicy aplikacji Żappka mogą wspierać szpitale

Sieć sklepów Żabka za pośrednictwem swojej aplikacji mobilnej żappka zachęca klientów do przekazywania zebranych punktów na wsparcie regionalnych szpitali zakaźnych. Detalista podwaja kwotę wybraną przez klienta.

Article

Punkty zbierane w aplikacji podczas zakupów, czyli tzw. żappsy można wymienić na pięć cegiełek w przedziale od 50 do 4000 żappsów, które po podwojeniu oznaczają pomoc w przedziale od 1 do 100 złotych.

- Sieć Żabka w czasie epidemii koronawirusa w Polsce na wiele sposobów pomaga w walce z jego rozprzestrzenianiem. Chcemy dać również naszym klientom możliwość wsparcia lokalnych szpitali zakaźnych i służb medycznych, które na co dzień walczą z epidemią. Nasza aplikacja mobilna żappka cieszy się dużą popularnością, korzysta z niej ponad 2,8 mln osób. Teraz wszystkie te osoby mogą dołożyć swoją cegiełkę przekazując zebrane żappsy i wspólnie z nami pomagać. Dodatkowo, wdzięczni za ich zaangażowanie, podwoimy przekazaną kwotę. Mam nadzieję, że wielu użytkowników skorzysta z możliwości i zdecyduje się okazać wsparcie, które jest tak bardzo potrzebne - mówi Tomasz Blicharski, wiceprezes ds. finansowych i rozwoju w Żabka Polska.

Użytkownik aplikacji żappka może zdecydować się jednorazowo na przekazanie swoich punktów w ramach pięciu przedziałów liczbowych. Każda kwota przekazana przez klienta zostaje dodatkowo podwojona przez Żabkę i przekazana wybranym szpitalom zakaźnym – docelowo w każdym województwie. I tak np. 50 żappsów użytkownika to 50gr + 50 gr od Żabki, czyli na pomoc szpitalom zostanie przekazane 1 zł. 4000 żappsów użytkownika to 50zł + 50 zł od Żabki co daje 100zł dla szpitali.

Użytkownicy mogą do końca kwietnia przekazywać posiadane punkty dowolną liczbę razy, do ich wyczerpania. Żappsy są otrzymywane na start po zainstalowaniu aplikacji mobilnej oraz za każdym razem, gdy podczas zakupów klient przedstawi kasjerowi do zeskanowania kod ze swojej żappki.

Podobny mechanizm zastosowano w styczniu br. podczas 28. Finału Wielkiej Orkiestry Wielkiej Pomocy – wtedy datki klientów wkładane do puszek w Żabkach uzupełnione zostały kwotą ponad 2,5 miliona zł od użytkowników aplikacji żappka. Pozwoliło to na przekazanie od Żabki dla WOŚP 3,7 mln zł.

Aplikacja żappka dostępna jest bezpłatnie na urządzeniach z systemem Android oraz iOS.

Dotychczas Żabka Polska przekazała na walkę z koronawirusem: 4,5 mln zł do dyspozycji Ministerstwa Zdrowia i kilka dni temu 2 mln zł na zakup testów.

Dołącz do dyskusji: Użytkownicy aplikacji Żappka mogą wspierać szpitale

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl