SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Apple Glass jako "One More Thing"? (wideo)

Jon Prosser, analityk rynku nowych technologii, podzielił się kolejnymi nieoficjalnymi informacjami na temat nowości szykowanych przez firmę Apple. Tym razem zdradził szczegóły dotyczące okularów Apple Glass do rozszerzonej rzeczywistości.

Tim Cook, szef koncernu Apple Article

Jon Prosser jest w ostatnich miesiącach źródłem wielu przecieków na temat nowych iPhone'ów, które Apple szykuje na jesień tego roku. Przynajmniej na chwilę obecną jest on uznawany za wiarygodne źródło. Nie tak dawno potwierdziły się jego informacje odnośnie premiery nowego iPhone'a SE.

Tydzień temu Prosser zaprezentował szczegółowe dane dotyczące specyfikacji i cen poszczególnych modeli z serii iPhone 12. Teraz, w kolejnym materiale wideo opublikowanym na swoim youtube'owym kanale Front Page Tech, podzielił się istotnymi informacjami na temat okularów jakie podobno Apple zamierza wprowadzić na rynek.

Według Prossera, marketingową nazwą okularów Apple będzie Apple Glass. Ich cena ma zaczynać się od 499 dolarów. Za dopłatą dostępna będzie wersja ze szkłami korekcyjnymi. Na chwilę obecną nie jest planowany wariant przeciwsłoneczny.

Na soczewkach Apple Glass mają być umiejscowione dwa wyświetlacze oparte na interfejsie "Starboard", z którymi będzie można wchodzić w interakcję za pomocą gestów. Wczesny prototyp, który widział Prosser, był też wyposażony w skaner LiDAR i możliwość bezprzewodowego ładowania. Brakowało natomiast kamery, ale nie jest wykluczone, że w finalnym produkcie takowa się pojawi. Podobnie może być z materiałem, z jakiego zostaną wykonane oprawki, gdzie plastik mógłby zastąpić np. metal.

Okulary nie będą niezależnym produktem. Podobnie jak w zegarku Apple Watch pierwszej generacji, do procesowania danych wymagane będzie sparowanie z iPhonem.

Według Prossera, Apple miało w planie pokazanie Apple Glass jako "One More Thing" podczas jesiennej prezentacji poświęconej iPhone'om nowej generacji. Może to jednak zostać przesunięte na wiosnę przyszłego roku, gdyż koncern z Cupertino chciałby pokazać jak działają okulary przy fizycznej obecności ludzi. A w związku z pandemią koronawirusa nie wiadomo czy będzie to w tym roku możliwe.

Z kolei sprzedaż Apple Glass miałaby ruszyć pod koniec 2021 roku, a być może dopiero na początku roku 2022.

W I kwartale br. Apple zanotowało 1-proc. wzrost przychodu, do 58,31 mld dolarów oraz nieznaczny spadek zysku netto, z 11,56 do 11,25 mld dolarów. Firma osiągnęła rekordowe wpływy z usług i wearables, ale zmalały jej wpływy ze sprzedaży iPhone'ów, iPadów i Maców. Apple wyraziło zadowolenie ze swoich wyników, odnotowanych pomimo pierwszych efektów kryzysu wywołanego przez pandemię koronawirusa.

Dołącz do dyskusji: Apple Glass jako "One More Thing"? (wideo)

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl