SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Apple otwiera dostęp do iPhone

Telefon komórkowy Apple będzie pracować bezpośrednio z aplikacjami stworzonymi przez zewnętrznych deweloperów. O nowince poinformował sam Steve Jobs.

Apple otwiera dostęp do iPhone

To znaczna odmiana od dotychczasowego stanowiska firmy. Ograniczenie dostępu do telefonu miało pozwolić Apple lepiej kontrolować sprzęt, teraz jednak Jobs zapowiada opublikowanie w lutym przyszłego roku tzw. SDK (Software Development Kit), co pozwoli programistom tworzyć oprogramowanie działające bezpośrednio w telefonie (lub odtwarzaczu iPod Touch, który przypomina bardzo funkcjami urządzenie iPhone, nie posiada jednak możliwości telefonowania).

Na SDK trzeba będzie poczekać, bo jak wspomina Jobs, Apple chce zaproponować deweloperom otwartą platform, ale i chronić użytkowników iPhone przed wirusami, innymi zagrożeniami typu malware, chronić ich prywatność itp.

Firma Apple pozwalała dotychczas tworzyć programy dla iPhone współpracujące z jego przeglądarką Safari, nie zaś bezpośrednio z oprogramowaniem telefonu. Jobs wspomina na stronach Apple, że największy producent telefonów komórkowych, Nokia, także nie pozwala wprowadzać do niektórych ze swoich nowych telefonów nowych aplikacji, chyba że te posiadają specjalną cyfrową sygnaturę określającą twórcę aplikacji. Zdaniem Jobsa nie jest to całkowite otwarcie urządzenia, jest to jednak krok we właściwym kierunku. Jak wspomina, kilka miesięcy cierpliwości będzie nagrodzone wieloma latami wspaniałych aplikacji twórców zewnętrznych, działających w bezpiecznych i niezawodnych telefonach iPhone.

Telefony Apple pojawił się dotychczas oficjalnie tylko w Stanach Zjednoczonych. Niebawem trafi także do sprzedaży w Europie, w Niemczech, Wielkiej Brytanii i we Francji.

Źródło: Apple - pclab.pl

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Apple otwiera dostęp do iPhone

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl