SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Apple podnosi ceny za aplikacje do nawet 45 tys. złotych

Apple wprowadziło nowy cennik dla deweloperów umieszczających swoje aplikacje w App Store. Nowa najwyższa kwota za aplikację to aż 10 tys. dolarów.

Article

App Store udostępnił deweloperom 700 dodatkowych kwot za aplikacje oraz narzędzia pozwalające na ustalanie cen dla poszczególnych krajów i regionów, gdzie działa sklep, w tym np. zarządzanie zmianami kursów walut.

Zmiany dla deweloperów oferujących zakupy aplikacji w odnawialnej subskrypcji wchodzą w życie 7 grudnia, dla innych modeli biznesowych - wiosną 2023 r.. Deweloperzy mogą handlować w App Store w 45 walutach.

Zobacz: App Store Awards - oto najlepsze aplikacje i gry według Apple. BeReal aplikacją roku

Nowe ceny dla deweloperów w App Store

Nowa najniższa kwota w cenniku dla deweloperów wynosi 29 centów, najwyższa aż 10 tys. dolarów (około 45 tys. złotych). Właściciele aplikacji w sklepie Apple mogą oferować teraz zwiększony wybór przedziałów cenowych, rosnących stopniowo w różnych zakresach (np. co 10 centów, co 50 centów co 10 dolarów - łączny przedział od 10 do 50 dol). Programiści będą mogli ustalać też ceny dla klientów z zaokrągloną końcówką cenową.

fot. Apple

Zobacz: Apple udostępnia w Polsce usługę samodzielnej naprawy iPhone’ów

W październiku tego roku Apple wprowadził nowy cennik w App Store. Z podwyżek wyłączone były autoodnawialne subskrypcje.

W Apple App Store, który został uruchomiony w 2008 r., znajduje się obecnie 1,8 mln aplikacji. Każdego tygodnia sklep jest odwiedzany przez ponad pół miliarda osób ze 175 regionów.

W pierwszym kwartale 2022 r. z App Store ściągnięto 8,5 mld kopii programów i gier. Jednak pod względem wydatków na te aplikacje Apple pokonał po raz kolejny Google Play osiągając poziom 21,8 mld dol.

Dołącz do dyskusji: Apple podnosi ceny za aplikacje do nawet 45 tys. złotych

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl