SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Apple patentuje smartwatch z ruchomym modułem kamery

Koncern Apple otrzymał patent na nową koncepcję budowy inteligentnych zegarków. Producent zamierza umieścić na pasku smartwatcha ruchomy moduł z kamerą, dzięki czemu możliwe ma być wygodne rejestrowanie zdjęć czy filmów za pomocą zegarka.

O nowej koncepcji opracowanej przez Apple poinformował serwis Engadget, który dotarł do odpowiednich uprawnień przyznanych koncernowi przez amerykański urząd patentowy.

Według przedstawionej koncepcji Apple zamierza zaoferować użytkownikom swoich inteligentnych zegarków możliwość korzystania z cyfrowej kamery, która miałaby być umieszczona w dość nietypowy sposób.

Inżynierowie Apple chcą, by moduł aparatu nie był wbudowany bezpośrednio w smartwatch, ale w pasek będący integralną częścią urządzenia. Dzięki takiemu rozwiązaniu właściciel zegarka chcąc zrobić zdjęcie czy zarejestrować film wideo nie miałby trudności z odpowiednim ustawieniem kamery operując nadgarstkiem w nienaturalny sposób.

Według przewidywań fotografie i pliki wideo byłyby zapisywane w pamięci zegarka, można się spodziewać też że będą dostępne w innych urządzeniach produkowanych przez Apple za pośrednictwem platformy iCloud.

Na razie nie wiadomo czy nowa koncepcja smartwatcha znajdzie swoją realizację w postaci gotowego produktu. Apple jest obecnie liderem w sprzedaży sprzętu typu wearables, do których zalicza się m.in. zegarek Apple Watch. Według danych IDC w I kwartale br. Apple sprzedał globalnie 12,8 mln urządzeń wearables wyprzedzając w tym segmencie Xiaomi i Huawei.

W zakończonym 30 marca 2019 r. II kwartale roku finansowego Apple zanotował przychód w wysokości 58,02 mld dol. To o 5 proc. mniej niż rok wcześniej (61,14 mld). Zmalał także zysk netto koncernu z Cupertino w ujęciu rocznym: z 13,82 do 11,56 mld dol.

 

Dołącz do dyskusji: Apple patentuje smartwatch z ruchomym modułem kamery

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl