SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Apple z rekordowym przychodem i zyskiem. Sprzedaż iPhone'ów stoi w miejscu, iPadów w dół

75,9 mld USD przychodu i 18,4 mld USD zysku - to wyniki finansowe firmy Apple za ostatni kwartał, nieco lepsze niż rok wcześniej. W ujęciu rocznym znów spadła sprzedaż iPadów, a w przypadku iPhone'ów odnotowano zbliżony wynik.

W zakończonym 26 grudnia 2015 r. pierwszym kwartale roku finansowego 2016, Apple zanotowało przychód w wysokości 75,9 miliarda dolarów. To o 2 proc. więcej niż rok wcześniej w tym samym okresie (74,6 mld USD). Tymczasem zysk netto koncernu z Cupertino zwiększył się w ujęciu rocznym z 18,02 miliarda dolarów do 18,36 miliarda dolarów.

Zarówno w przypadku przychodu, jak i zysku, to najlepsze wyniki w historii odnotowane przez Apple.

Apple sprzedało w I kwartale 74,78 miliona telefonów iPhone (bez wzrostu w ujęciu rocznym, wzrost o 56 proc. w ujęciu kwartalnym), 16,12 miliona tabletów iPad (spadek o 25 proc. r/r, wzrost o 63 proc. kw./kw.) oraz 5,31 miliona komputerów Mac (spadek o 4 proc. r/r i o 7 proc. kw./kw.).

Firma nadal nie ujawnia szczegółowych danych dotyczących sprzedaży zegarka Apple Watch.

Apple zakłada, że w trwającym obecnie kwartale zanotuje przychód w wysokości od 50 miliardów dolarów do 53 miliardów dolarów.

Dołącz do dyskusji: Apple z rekordowym przychodem i zyskiem. Sprzedaż iPhone'ów stoi w miejscu, iPadów w dół

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl