SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Arena.pl nie pozyska z emisji nowych akcji 3 mln zł na spłatę zobowiązań

Firma Arena.pl poinformowała, że nie dojdzie do skutku nowa emisja akcji, z której zamierzała pozyskać minimum 3 mln zł na spłatę zobowiązań i rozwój. Licząc na te środki, jej główna spółka zależna wycofała wniosek o postępowanie sanacyjne.

O emisji minimum 6 mln akcji serii J akcjonariusze Arena.pl SA mieli zdecydować w połowie stycznia. Nie podano, ile będzie wynosić cena jednostkowa tych walorów. Zaznaczono natomiast, że będzie to oferta prywatna w wyłączeniem prawa poboru przez obecnych akcjonariuszy, a nowe akcje zostaną wprowadzone do handlu na rynku giełdowym NewConnect, gdzie jest notowana spółka.

W piątek Arena.pl w komunikacie giełdowym podała, że emisja nie dojdzie do skutku, nie podano przyczyn.

Obecnie większościowym akcjonariuszem firmy jest LMB FIZAN, ma walory stanowiące 83,24 proc. kapitału i łączne liczby głosów na jej walnym zgromadzeniu. Kurs giełdowy spółki wynosi obecnie 1,35 zł, co daje kapitalizację wynoszącą 52,61 mln zł.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Arena.pl liczyła na osiągnięcie rentowności, wycofała wniosek o sanację

Środki z emisji nowych akcji miały służyć dokapitalizowaniu Arena.pl sp. z o.o., głównej spółki zależnej Arena.pl SA. - Celem zarządu spółki w perspektywie kolejnych dwunastu miesięcy jest pozyskanie finansowania zewnętrznego oraz odbudowanie poziomu przychodów uzyskiwanych ze sprzedaży produktów na portalu arena.pl. Przepływy wygenerowane na platformie, umożliwią trwałą poprawę struktury zobowiązań, a następnie pozwolą na stopniowe obniżanie zobowiązań, a tym samym kosztów finansowych związanych z obsługą długu - wyliczono na początku listopada br.

Dodano, że Arena.pl sp. z o.o. 2,5 mln zł z emisji nowych akcji przeznaczy na spłatę zobowiązań, a 1,5 mln zł na prace rozwojowe. Przedstawiono też symulację jej wyników w najbliższych latach. I tak w 2020 roku firma miała zanotować 3,79 mln zł przychodów, 4,29 mln zł kosztów i 502,2 tys. zł straty EBITDA, a w 2021 roku - 11,07 mln zł wpływów, 8,04 mln zł kosztów i 3,03 mln zł zysku EBITDA.

W piątek podano, że z powodu niedojścia do realizacji nowej emisji akcji ten plan finansowy „nie znajdzie zastosowania”.

Natomiast na początku października Arena.pl sp. z o.o. z racji na planowaną emisję akcji wycofała złożony w kwietniu br. wniosek o otwarcie wobec niej postępowania sanacyjnego. - W ocenie emitenta (czyli Arena.pl SA - przyp.) środki jakie mają zostać pozyskane z emisji zapewnią spłatę wymagalnych zobowiązań spółki (czyli Arena.pl sp. z o.o. - przyp.), oraz zapewnią metodyczny rozwój spółki poprzez wdrożenie skonkretyzowanego planu długofalowych celów i działań - uzasadniono.

W kwietniu zapowiedziano, że zarząd Arena.pl sp. z o.o. „podejmie wszelkie możliwe środki mające na celu poszukiwanie inwestora zewnętrznego strategicznego, którego wsparcie umożliwiłoby dokapitalizowanie spółki i metodyczny jej rozwój poprzez wdrożenie skonkretyzowanego planu długofalowych celów i działań”, a także „będzie dążył do ograniczenia kosztów bieżącej działalności spółki w aspekcie podmiotowym i przedmiotowym”.

Dwa dokapitalizowania Arena.pl w br., spadek wpływów i straty

W br. Arena.pl SA przeprowadziła dwie emisje swoich akcji. Pod koniec czerwca zarejestrowano 5 mln akcji serii H w cenie po 1,2 zł za sztukę, a kapitał firmy został podwyższony z 10,83 do 13,33 mln zł.

Natomiast w sierpniu LMB FIZAN, większościowy akcjonariusz Arena.pl, objął 12,31 mln nowych akcji spółki (seria I) o wartości nominalnej 0,5 zł każda. W efekcie kapitał zakładowy spółki wzrósł do 19,48 zł.

W trzech kwartałach br. grupa kapitałowa Arena.pl zanotowała 342,8 tys. zł przychodów 4,67 mln zł kosztów operacyjnych, 4,49 mln zł straty operacyjnej i 5,61 mln zł straty netto, wobec 1,52 mln zł wpływów, 9,74 mln zł kosztów operacyjnych, 9,01 straty operacyjnej i 7,72 mln zł straty netto.

Na koniec września br. zobowiązania długoterminowe firmy wynosiły 8,57 mln zł (wobec 21,01 mln zł rok wcześniej), a zobowiązania krótkoterminowe - 6,95 mln zł (przed rokiem było to 5,09 mln zł).

Z końcem ub.r. z zarządu Arena.pl SA odwołani zostali prezes Marcin Jabłoński i członek zarządu Sławomir Kubicki. Jednocześnie byli w zarządzie spółki Arena.pl sp. z o.o., oboma firmami kierowali od początku 2017 roku. W obu firmach zastąpił ich Dariusz Truszkowski.

Dołącz do dyskusji: Arena.pl nie pozyska z emisji nowych akcji 3 mln zł na spłatę zobowiązań

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl