SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Artykuły z „Piłki Nożnej” w serwisach Wirtualnej Polski, dziennikarze portalu ze stroną w tygodniku

Grupa Wirtualna Polska zaczyna współpracę redakcyjną z tygodnikiem „Piłka Nożna”, w ramach której teksty z pisma będą publikowane w serwisach sportowych Grupy WP, natomiast jej dziennikarze będą redagować swoją stronę w tygodniku.

Article

W ramach współpracy w serwisach Sport.wp.pl i Sportowefakty.pl będą publikowane trzy kluczowe artykuły z każdego numeru „Piłki Nożnej” oraz obszerne streszczenia innych tekstów. Natomiast dziennikarze piłkarscy Wirtualnej Polski będą przygotowywać artykuły na jedną stronę w wydaniu papierowym „PN”. Ich teksty po raz pierwszy są w numerze, który ukazuje się we wtorek.

- Na tej kolumnie będzie felieton (pierwszy napisał Michał Kołodziejczyk) oraz przygotowany przez dziennikarzy Wirtualnej Polski artykuł piłkarski - opisuje Adam Godlewski, szef zespołu redakcyjnego „Piłki Nożnej”. Nie obawia się, że udostępnienie portalowi najciekawszych tekstów wpłynie negatywnie na sprzedaż pisma. - Nasze teksty będą publikowane w serwisach WP z kilkudniowym opóźnieniem. Dla nas to będzie promocja, dla nich pozyskanie atrakcyjnego kontentu, więc korzyści powinny być obopólne - ocenia. - To początek długofalowej współpracy, którą będziemy rozwijać na kilku płaszczyznach - zapowiada Godlewski.

W I kwartale br. średnia sprzedaż ogółem „Piłki Nożnej” wynosiła 12 862 egz. (według ZKDP - zobacz wyniki wszystkich tygodników), a serwis internetowy pisma w kwietniu br. zanotował 113,9 tys. użytkowników (według Megapanelu PBI/Gemius - zobacz jego pełne wyniki).

- W strategii stawiamy na angażujące, wysokiej jakości treści oraz współpracę z renomowanymi partnerami, a „Piłka Nożna” nie ma konkurencji wśród magazynów piszących o futbolu. Dzięki umowie wzbogacamy nasz kontent, prezentując jednocześnie autorskie materiały dziennikarzy GWP na stronach tygodnika - uzasadnia tę współpracę Dariusz Górzny, dyrektor działu sportowego Grupy Wirtualna Polska.

Przypomnijmy, że od marca br. Wirtualna Polska realizuje wspólnie z TVP Sport program „Dwójka sędziowska” (więcej o nim).

Dział sportowy WP.pl miał w kwietniu br. 3,53 mln użytkowników i 102 mln odsłon, a Sportowefakty.pl - 2,04 mln użytkowników i 85,2 mln odsłon (według Megapanelu).

Dołącz do dyskusji: Artykuły z „Piłki Nożnej” w serwisach Wirtualnej Polski, dziennikarze portalu ze stroną w tygodniku

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Do pana Adama Godlewskiego
Panie Adamie. Jeśli oddal Pan te treści za darmo,w barterze, to powiem Panu ciekawostkę. Polska jest jedynym krajem na świecie, w którym istnieją duże portale niezależne od tytułów prasowych lub stacji telewizyjnych. Jedynym. Dlaczego? Dlatego ze od początku żerowały na prawdziwych wytwórcach treści. Więcej. Przez pierwsze dobre osiem lat niczego dane nie wytwarzały. Tylko żerowały. Gratulacje, panie Adamie!
odpowiedź
User
pinol
Kołodziejczyk zaczynał jako junior w PN, więc skoro teraz ma możliwość rzucić koło :) ratunkowe tej tonącej dzisiaj łajbie, no to rzucił. Szlachetny gest choć bez większego sensu
odpowiedź
User
kmie
Godlewski klękał przed Fryzjerem, a teraz robi z siebie eksperta. Wstyd dla WP, że wiąże się z takimi ludźmi. Może Forbricha zrobią szefem marketingu...
odpowiedź