SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Asseco Poland prowadzi intensywne rozmowy dotyczące przejęcia 13 firm

Asseco Poland prowadzi "intensywne rozmowy" z 13 zagranicznymi spółkami informatycznymi, które może przejąć, wynika z prospektu emisyjnego firmy. Asseco oferuje 3.878.277 akcji z prawem poboru (równocześnie z ich emisją umorzy analogiczną liczbę akcji własnych posiadanych przez spółkę), a cenę emisyjną ustalono na 54,0 zł za sztukę.

Asseco Poland prowadzi intensywne rozmowy dotyczące przejęcia 13 firm

"Całość środków z emisji akcji serii I spółka zamierza przeznaczyć na nabycie małej i średniej wielkości podmiotów działających w branży IT przede wszystkim w następujących trzech regionach geograficznych:
-w obszarze działania Asseco South Western Europe (Hiszpania, Portugalia, Włochy, Francja),
- w obszarze działania Asseco DACH (Niemcy, Austria, Szwajcaria), oraz
- w obszarze Europy Północnej (Dania, Finlandia, Szwecja, Norwegia)" - czytamy w prospekcie emisyjnym.

Asseco poinformowało, że "prowadzi intensywne rozmowy łącznie z 13 podmiotami" . Spółka nie wyklucza też innych przejęć.

Z prospektu wynika, że Asseco rozmawia z 4 hiszpańskimi i dwoma we Włoszech.

"Są to podmioty oferujące oprogramowanie ERP dla dużych przedsiębiorstw, oprogramowanie ERP dla sektora publicznego, oprogramowanie do obsługi płatności elektronicznych, oprogramowanie dla instytucji finansowych, oprogramowanie dla telekomunikacji, oprogramowanie do tzw. przetwarzania rozproszonego oraz oprogramowanie w zakresie systemów bezpieczeństwa. Zainteresowanie nabyciem tych podmiotów wynika z faktu, iż podmioty te posiadają silną pozycję rynkową w zakresie swoich produktów lub umożliwiłyby uzyskanie dostępu do lokalnych rynków oprogramowania dla instytucji finansowych lub też posiadają atrakcyjne rozwiązania produktowe, które uzupełniałby już posiadaną na tych rynkach ofertę" - czytamy w prospekcie.

Kolejne spółki działają w Niemczech i Szwajcarii (po dwie). Firmy te oferują oprogramowanie ERP i rozwiązania dla sektora finansowego.

"Trzy podmioty prowadzą działalność w obszarze Europy Północnej - wszystkie mają siedzibę w Finlandii. Podmioty te oferują przede wszystkim oprogramowanie dla przedsiębiorstw, w tym dla sektora energetycznego" - czytamy dalej.

Według Asseco, w każdym przypadku rozmowy dotyczą nabycia od 51% do 80% udziałów, przy założeniu, że mniejszościowe udziały pozostaną w rękach obecnych właścicieli, którzy pozostaną udziałowcami w tych spółkach i nadal będą uczestniczyć w zarządzaniu nimi celem wykorzystania ich znajomości lokalnych rynków i klientów.

Wielkość przychodów firm, z którymi rozmawia polska spółka, zawiera się w przedziale od ok. 3 mln euro do ok. 50 mln euro rocznie. Wszystkie są rentowne.

Asseco Poland miało 373,37 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w 2009 roku wobec 321,58 mln zł zysku rok wcześniej. Skonsolidowane przychody wyniosły 3050,25 mln zł wobec 2786,58 mln zł rok wcześniej.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Asseco Poland prowadzi intensywne rozmowy dotyczące przejęcia 13 firm

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl