SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Astro bez dywidendy, zysk na wcześniejsze straty i kapitał zapasowy

Akcjonariusze Astro, producenta „Familiady” i nadawcy E-Sport TV, zdecydowali, że z zeszłorocznego zysku firmy 333,5 tys. zł zostanie przeznaczone na pokrycie wcześniejszych strat, a 87,6 tys. zł na kapitał zapasowy.

Ryszard Krajewski, prezes Astro Article

75,26 proc. akcji Astro ma prezes firmy Ryszard Krajewski (bezpośrednio i poprzez spółkę RK Productions).

Firma jest notowana na bocznym rynku giełdowym NewConnect od wiosny 2010 roku, w tym okresie nie wypłaciła żadnej dywidendy. W zeszły piątek na koniec sesji kurs spółki wynosił 0,422 zł, co daje kapitalizację w wysokości 15,66 mln zł.

W ub.r. w ujęciu skonsolidowanym przychody Astro poszły w górę z 3,39 do 3,96 mln zł, czyli o 17 proc., a wynik netto - z 13,6 tys. zł straty do 431,3 tys. zł zysku.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Firma zajmuje się przede wszystkim produkcją „Familiady” emitowanej w TVP2 (w grudniu ub.r. podpisała umowę na realizację kolejnych 90 odcinków), a od kilku lat nadaje kanał E-Sport TV. Na początku ub.r. zaczęła też współpracę z Telewizją Polską przy reaktywowanym teleturnieju „Va banque”. http://https//www.wirtualnemedia.pl/artykul/familiada-tvp2-nowe-odcinki-od-astro

Na początku czerwca br. Astro objęło 99,5 proc. udziałów spółki News12, która od września będzie nadawała kanał informacyjny News24. Zapłaciło za nie 2,4 mln zł w formie wierzytelności pieniężnej.

W maju Astro poinformowało, że redakcja News24 zaczęła już stałą pracę. Uzasadniono, że celem jest „zgromadzenie możliwie największego archiwum z materiałami wideo, które jest niezbędne w pracy stacji informacyjnych”. Jak ustalił portal Wirtualnemedia.pl, szefem News24będzie Jan Dworak, w przeszłości m.in. prezes Telewizji Polskiej i szef Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. W zespole nowej stacji ma być kilka znanych dziennikarzy, a także ok. 200 współpracowników z całego kraju. Kanał ma nadawać przez 16-18 godzin na dobę.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Astro bez dywidendy, zysk na wcześniejsze straty i kapitał zapasowy

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl