SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Astro wymieniło 2,4 mln zł wierzytelności na akcje, które chce sprzedać inwestorowi

Spółka Astro, producent „Familiady” oraz nadawca stacji E-Sport TV i News24, przekazał spółce swojego właściciela Ryszarda Krajewskiego wierzytelność pożyczkową o wartości nominalnej 2,4 mln zł. W zamian dostała 3 mln swoich akcji, które planuje sprzedać inwestorowi - ASI Tech Tier Investment.

Astro przekazało wierzytelność wynikającą z pożyczki udzielonej krakowskiemu Stowarzyszeniu Superteam.

- Opisana wyżej transakcja spowodowana była zidentyfikowaniem, w toku prowadzonego przed Giełdą Papierów Wartościowych postępowania o wprowadzenie akcji serii B, C i D Emitenta (czyli Astro - przyp.)  do obrotu na rynku NewConnect, ryzyka związanego ze spłatą przez Stowarzyszenie wierzytelności - wyjaśniła spółka w komunikacie giełdowym.

- Mimo iż uzgodniony w umowie pożyczki termin spłaty wierzytelności jest odległy, zarząd Astro, mając na względzie stabilność sytuacji finansowej i majątkowej spółki (a w efekcie bezpieczeństwo jej wszystkich akcjonariuszy), uzgodnił z głównym akcjonariuszem Emitenta (tj. RK Productions), że przejmie ona wierzytelność obarczoną zidentyfikowanym ryzykiem - dodała.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Spółka RK Productions, należąca do Ryszarda Krajewskiego, przed realizację tej umowy miała 21,23 mln akcji Astro stanowiących 57,21 proc. kapitału i głosów na walnym zgromadzeniu.

ASI Tech Tier Investment kupi dalsze udziały Astro

Astro pozyskane 3 mln swoich walorów zamierza sprzedać swojemu inwestorowi finansowemu ASI Tech Tier Investment, który kolejną transzę walorów spółki zamierzał objąć w ramach podwyższenia jej kapitału ustalonego na walnym zgromadzeniu pod koniec czerwca br.

- Po przeprowadzeniu planowanej sprzedaży akcji, zamiast wierzytelności obarczonej ryzykiem spłaty przez wierzyciela, Astro będzie posiadała środki pieniężne, które niezbędne są do bieżącej realizacji działań rozwojowych. Dodatkowo zarząd pragnie podkreślić, że dzięki podjętym przez zarząd oraz głównego akcjonariusza działaniom nie będzie konieczności wypełniania uchwały o podwyższeniu. Oznacza to, że kapitał zakładowy pozostanie na dotychczasowym poziomie, dzięki czemu udział w głosach na walnym zgromadzeniu dotychczasowych akcjonariuszy nie ulegnie zmniejszeniu - wyliczono.

W listopadzie ub.r. ASI Tech Tier Investment podpisał umowę, w której zobowiązał się, że w ciągu trzech miesięcy kupi akcje nadawcy za 3 mln zł, a docelowo ma zainwestować w nie maksymalnie 10 mln zł.

Kapitał zakładowy Astro składa się obecnie z 27,93 mln akcji. Przy cenie 32 groszy na zamknięciu środowych notowań wycena spółki to 11,87 mln zł

W trzecim kwartale br. firma przy wzroście przychodów z 370,4 do 528,7 tys. zł zanotowała 1,45 mln zł straty netto, o czym przesądziły koszty stacji News24 uruchomionej w lutym br.

Dołącz do dyskusji: Astro wymieniło 2,4 mln zł wierzytelności na akcje, które chce sprzedać inwestorowi

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Daf
Dziadowi odbiło na stare lata z tym programem News24...
odpowiedź
User
Dvbt2
Kanał jest jaki jest, słaby, ale może powinien być w dvbt2 , zawsze to alternatywa jakaś.
Czasem zerkam z ciekawości, jakieś tam informacje lecą:)
odpowiedź