SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Astro ze spadkiem wpływów i 1,63 mln zł straty wskutek inwestycji w E-Sport, na razie bez komentarza ws. „Familiady”

W ub.r. firma Astro, produkująca teleturniej „Familiada” i nadawca stacji E-Sport, zanotowała 2,73 mln zł przychodów ze sprzedaży i 1,63 mln zł straty netto. Spółka tłumaczy to nakładami na rozwój E-Sportu, w którym nie są jeszcze emitowane reklamy. Firma dodaje, że do informacji ws. częstszej emisji „Familiady” odniesie się po prezentacji wiosennej ramówki TVP.

Karol Strasburger jako prowadzący „Familiadę”Article

Wpływy sprzedażowe Astro zmalały w ub.r. o 13,6 proc. - z 3,17 do 2,73 mln zł, natomiast wynik netto pogorszył się z 262 tys. zł zysku do 1,63 mln zł straty.

W samym czwartym kwartale ub.r. przychody firmy wyniosły 927,8 tys. zł (wobec 1,39 mln zł rok wcześniej), a wynik netto - 422,8 tys. zł straty (w czwartym kwartale ub.r. było to 270,9 tys. zł zysku).

W raporcie finansowym firma tłumaczy, że mocne pogorszenie się wyniku netto wynika z nakładów na uruchomiony wiosną ub.r. kanał E-Sport. Spółka wylicza, że „przeprowadziła modernizację studia telewizyjnego pod kątem produkcji własnych dla kanału E-Sport, w tym dokonała zakupu sprzętu komputerowego i video oraz oprogramowania niezbędnego przy realizacjach na żywo. Uruchomiono również pierwsze reklamy testowe w ramach przygotowania kanału E-Sport do wprowadzenia reklam w przyszłości”.

Stacja została włączona m.in. do ofert sieci Vectra, Multimedia Polska, Toya i Inea, a w styczniu br. - do Orange TV. Nie są w niej jeszcze emitowane reklamy.

Astro komentuje zwyżkę cen akcji w związku z częstszą emisją „Familiady”

Od wielu lat głównym źródłem wpływów Astro jest produkcja „Familiady” dla TVP2. W miniony piątek pojawiła się informacja, że od 26 lutego teleturniej będzie emitowany nie tylko jak dotychczas w soboty i niedziele, lecz także od poniedziałku do piątku (w każdy dzień o godz. 14:00).

Efekt? W poniedziałek i wtorek kurs akcji Astro podskoczył z 42 do 89 groszy przy obrotach najwyższych od kilku lat. W środę wzrósł jeszcze o 5,6 proc. do 94 groszy (przy obrotach wynoszących 10,1 tys. zł. Łącznie przez te trzy dni transakcje na akcjach firmy miały wartość prawie 76 tys. zł.

W środę zarząd Astro w komunikacie zapewnił, że „wedle jego najlepszej wiedzy spółka oraz główny akcjonariusz nie dokonywali w ostatnim czasie żadnych transakcji na akcjach emitenta”. Zwrócił, też uwagę w wolnym obrocie pozostaje relatywnie niewielka liczba akcji, co może skutkować podwyższoną zmiennością ich ceny.

Głównym akcjonariuszem Astro jest prezes firmy Ryszard Krajewski - ma 82,4 proc. jej akcji.

Nie jest przesądzone, czy od poniedziałku do piątku będą emitowane premierowe odcinki „Familiady” czy też powtórki. Przy pierwszym wariancie znacznie wzrosłaby wartość zlecenia realizowanego przez Astro dla TVP. Jednak według nieoficjalnych informacji w dni powszednie będą pokazywane powtórkowe odcinki teleturnieju.

Zarząd Astro zapowiedział, że skomentuje tę sprawę po oficjalnej konferencji Telewizji Polskiej na temat ramówki wiosennej.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Astro ze spadkiem wpływów i 1,63 mln zł straty wskutek inwestycji w E-Sport, na razie bez komentarza ws. „Familiady”

5 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
boli
Dziwne kanały natworzyli a 13 tv przynosi zyski?
odpowiedź
User
pavv
No i jak przewidywałem wydymali drobnych inwestorów!
odpowiedź
User
WOW
10,1 tysiąca ZŁOTYCH cała wartość obrotu?! TYSIĄCA? Toż to jakieś ułamki pensji pierwszego z brzegu programisty albo dyrektora. I o tym rozpisują się ogólnopolskie portale? Grubo :D
odpowiedź
User
familiada
Według programu tv, w niedzielę (25.02) jest zaplanowany odcinek 2436, a w poniedziałek (26.02) 2304. Na razie wygląda to na powtórki Familiady. Zresztą wiedzieli by jeśli mieli by kręcić więcej, bo odcinki są kręcone około 3 tygodnie przed emisją.
odpowiedź
User
seba
aż dziwne, że TVP nie produkuje sama tego programu
odpowiedź