SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Zarząd ATM Grupy proponuje 16,9 mln zł dywidendy

Zarząd ATM Grupy, produkującej głównie seriale, programy tv, filmy i transmisje sportowe, chce, żeby firma w br. wypłaciła akcjonariuszom 16,86 mln zł dywidendy, po 20 groszy na akcję.

Andrzej Muszyński, prezes ATM Grupy, fot. Jacek Poremba / materiały prasoweArticle

Wniosek dotyczący rekomendacji na temat dywidendy zostanie skierowany przez zarząd do rady nadzorczej ATM Grupy. Ostateczną decyzję podejmą akcjonariusze spółki na walnym zgromadzeniu, nie wyznaczono jeszcze jego terminu.

Największym akcjonariusze ATM Grupy jest luksemburska spółka Kurzewski Investment, której właścicielami są Tomasz Kurzewski i Dorota Michalak-Kurzewska - ma walory stanowiące 40,01 proc. kapitału i 52,87 proc. głosów na walnym zgromadzeniu.

Kolejni akcjonariusze to Zygmunt Solorz (ma akcje stanowiące 17,42 proc. kapitału i 13,69 proc. głosów na walnym zgromadzeniu), OFE Nationale-Nederlanden (9,94 proc. kapitału, 7,81 proc. głosów na walnym) oraz TFI PKO (7,52 proc. kapitału, 5,91 proc. głosów na walnym).

W środę na początku sesji za akcję ATM Grupy płacono 4,10 zł, przy takim kursie stopa proponowanej dywidendy wynosi 4,9 proc.

ATM Grupa dzieli się zyskiem z akcjonariuszami nieprzerwanie od debiutu giełdowego w 2004 roku. W ub.r. wypłaciła im 12,64 mln zł (po 15 groszy na akcję), a w latach 2016-2019 dywidenda wynosiła 18-19 mln zł rocznie.

W trzecim kwartale ub.r. ATM Grupa w ujęciu skonsolidowanym osiągnęła wzrost przychodów o 43,7 proc. do 66,29 mln zł i zysku netto z 5,23 do 12,68 mln zł. Utratę wpływów z zamkniętego kanału ATM Rozrywka z nawiązką zrekompensowany lepsze wyniki w obszarze produkcji, wynajmu sprzętu, studiów i wozów do realizacji treści oraz działalności deweloperskiej.

Raport finansowy za cały ub.r. ATM Grupa ma opublikować 28 kwietnia.

Dołącz do dyskusji: Zarząd ATM Grupy proponuje 16,9 mln zł dywidendy

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl