SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

ATM Grupa: dwie trzecie wpływów z produkcji telewizyjnej, 21,7 mln zł zysku w br.

W pierwszej połowie br. ATM Grupa zanotowała wzrost przychodów o 14,6 proc. do 103,58 mln zł oraz 21,69 mln zł zysku netto (trzy razy więcej niż rok wcześniej). 67,2 proc. wpływów firmy pochodziło z sektora produkcji telewizyjnej.

Andrzej Muszyński, prezes ATM GrupyArticle

Przychody ATM Grupy wzrosły z 90,36 mln zł w pierwszym półroczu ub.r. do 103,58 mln zł w pierwszej połowie br. Prawie wszystkie to wpływy ze sprzedaży usług. Przychody z dotacji zwiększyły się w skali roku z 235 do 288 tys. zł.

Z kolei koszty sprzedanych usług, towarów i materiałów poszły w górę z 75,9 do 85,95 mln zł. W konsekwencji zysk brutto ze sprzedaży wyniósł w minionym półroczu 17,63 mln zł, wobec 14,46 mln zł.

Zysk netto firmy poprawił się dużo bardziej - z 7,05 do 21,69 mln zł. Nastąpiło to głównie dzięki osiągnięciu w pierwszej połowie br. 13,73 mln zł z udziału w inwestycjach rozliczanych metodą praw własności.

Zdecydowanie największy segment działalności ATM Grupy to produkcja seriali i programów telewizyjnych. Wpływy z niego wzrosły rok do roku z 51,49 do 69,6 mln zł, a udział w łącznych przychodach firmy - z 57 do 67,2 proc.

- W pierwszym półroczu 2018 roku kontynuowane były prace nad serialami: „Pierwsza Miłość”, „Policjantki i Policjanci”, „Sprawiedliwi - Wydział Kryminalny” – realizowane dla Telewizji Polsat i TV4, „Ojciec Mateusz” – realizowany dla Telewizji Polskiej, „Lombard. Życie pod zastaw” - realizowany dla stacji TV Puls. Po rocznej przerwie na plan powróciła ekipa serialu realizowanego dla Telewizji Polsat – „Świat według Kiepskich”. W Górach Sowich rozpoczęły się natomiast zdjęcia do ośmioodcinkowego serialu „Znaki” dla AXN, którego premiera zapowiadana jest na październik bieżącego roku - wyliczyła firma w raporcie finansowym.

Produkowała również seriale niefabularne (m.in. „Apetyt na sławę”, „Małe kraje, wielki sport” i „Polacy z wyboru” dla Canal+ Discovery) oraz programy (m.in. „Hipnoza” dla TVN i „Koło fortuny” dla TVP2).

Zysk EBITA segmentu produkcji telewizyjnej wzrósł z 3,61 do 5,27 mln zł, a zysk netto - z 1,75 do 3,24 mln zł.

W pionie zarządzania aktywami trwałymi (to wynajem obiektów i produkcji studyjnych, obsługa z użyciem własnego sprzętu produkcyjnego i usługi postprodukcji) ATM Grupa osiągnęła wzrost wpływów z 23,67 do 30,53 mln zł oraz zysku netto z 2,22 do 4,56 mln zł.

- Spółka kontynuowała współpracę z Ekstraklasa Livepark w zakresie produkcji sygnału telewizyjnego z rozgrywek piłkarskiej ekstraklasy, a także realizowała posiadanymi wozami realizacyjnymi wiele innych wydarzeń sportowych, kulturalnych oraz rozrywkowych. Wśród nich wymienić można rozgrywki Superligi Piłki Ręcznej, mecze piłkarskiej reprezentacji Polski w piłce nożnej oraz realizacje produkcji rozrywkowych takich jak „The Wall”, „Big Music Quiz” czy „SNL Polska”. Przy wielu produkcjach rozrywkowych jak na przykład „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”, „Taniec z Gwiazdami”, „Top Chef”, „Voice of Poland”, „Voice Kids”, „Joker” czy „Koło Fortuny” ATM System świadczy również usługi sprzętem oświetleniowym - wyliczyła firma.

Segment nadawania zanotował w pierwszej połowie br. 11,5 mln zł wpływów sprzedażowych (wobec 10,99 mln zł rok wcześniej) oraz 762 tys. zł zysku netto (po spadku z 1,07 mln zł w pierwszej połowie ub.r.).

Grupa ATM nadaje stację ATM Rozrywka obecną w naziemnej telewizji cyfrowej oraz jest właścicielem dolnośląskiego multipleksu naziemnego. Z końcem marca zamknęła regionalny kanał Echo24.

Przychody z działalności deweloperskiej zmalały z 11,79 do 3,59 mln zł, a wynik netto pogorszył się z 1,64 mln zł zysku do 230 tys. zł straty.

Firma realizuje projekt deweloperski w Bielanach Wrocławskich.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: ATM Grupa: dwie trzecie wpływów z produkcji telewizyjnej, 21,7 mln zł zysku w br.

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl