SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

ATM Grupa zmienia Ad Force One w Production Services Poland. Powstanie również nowa spółka Black Photon

ATM Grupa poszerzy profil działalności spółki Ad Force One o serwisy produkcyjne dla podmiotów zagranicznych, a także polskich producentów. Zmieni się także jej nazwa - z Ad Force One na Production Services Poland. Powstanie również nowa spółka Black Photon - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl.

Andrzej Muszyński, prezes ATM Grupy Article

Działająca od 2017 roku spółka Ad Force One zajmowała się do tej pory przede wszystkim produkcją reklam. Zrealizowała m.in. spoty dla Orlenu (z udziałem Roberta Kubicy), PKO BP, czy Totalizatora Sportowego. Teraz - pod nową nazwą Production Services Poland - poszerzy swoją działalność o serwisy produkcyjne dla podmiotów zagranicznych, a także polskich producentów.

- Obserwujemy wzrastający popyt na realizacje produkcji wykonawczej. Zagraniczni zleceniodawcy są zainteresowani wykorzystywaniem naszej infrastruktury, ekip i lokalnego know-how. Doceniają doświadczenie ATM we współpracy ze światowymi gigantami, profesjonalizm, standardy etyczne, kompetentne wsparcie prawne i logistyczne. Z kolei polscy producenci, którzy zebrali finansowanie na swoje projekty, nie zawsze są gotowi wziąć na siebie pełne ryzyko realizacji produkcji. Im oferujemy kompleksową usługę wykonawczą, gwarantując utrzymanie się w ustalonym budżecie i harmonogramie. Tego typu zlecenia trafiały do tej pory bezpośrednio do ATM Grupy. Tu jednak chcemy pozostawić jedynie produkcje własne - komentuje portalowi Wirtualnemedia.pl Andrzej Muszyński, prezes ATM Grupy.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń o pracę

Działalność Production Services Poland oprze się na doświadczeniu kierowników produkcji i ich ekip, związanych z ATM Grupą, wypracowanych przez firmę narzędziach do kontroli procesu produkcji i bezpiecznego przechowywania danych, wsparciu prawnym, księgowym i administracyjnym oraz pakiecie usług, opracowanym na bazie zaplecza produkcyjnego Grupy.

ATM Grupa na chwilę obecną nie podaje, kto będzie stał na czele Production Services Poland. Bez zmian za produkcję reklam - dotychczasowy obszar działalności Ad Force One - odpowiadać będzie Krzysztof Jakubowski.

Black Photon nową spółką

Jak udało się nam ustalić, ATM Grupa założyła również nową spółkę Black Photon, która zajmować się będzie usługami postprodukcji filmowej i telewizyjnej tzw. „klasy premium”, uzupełniając w ten sposób istniejące już zasoby ATM System.

Szczegółowe informacje na temat Black Photon mają zostać podane w najbliższym czasie.

W ub.r. ATM Grupa, zajmująca się głównie produkcją telewizyjną, osiągnęła wzrost przychodów o 11,3 proc. do 249,04 mln zł oraz zysku netto z 27,58 do 30,75 mln zł. Przychody krajowe ATM Grupy zwiększyły się z 212,58 do 231,65 mln zł (a ich udział w łącznych wpływach firmy zmalał z 95 do 93 proc.), a te z zagranicy poszły w górę z 11,22 do 17,39 mln (udział wzrósł z 5 do 7 proc.).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: ATM Grupa zmienia Ad Force One w Production Services Poland. Powstanie również nowa spółka Black Photon

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Adrian
Zamiast upraszczać strukturę i oszczędzać na bzdurach - rozbudowują ją tworząc kolejne spółeczki. Absurd.
2 0
odpowiedź