SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Auchan zaprzecza, że otwiera nowe sklepy w Rosji

Firma Auchan w komunikacie zaprzeczyła, jakoby uruchamiała nowe sklepy w Rosji. Donosiła o tym Agencja Reuters, która pisała starcie na terenie Federacji Rosyjskiej sklepu pod szyldem „Moje Auchan” („Moje Auchan”).

fot. materiały prasoweArticle

Kilka dni temu Reuters podał, że Auchan Retail Russia poinformowało, iż otworzy w Rosji nowy sklep będzie działał pod szyldem „My Auchan” - Jego asortyment będzie liczył około 900 artykułów, z czego 90 proc.  to produkty spożywcze pod markami własnymi Auchan - podała agencja.

- W reakcji na pojawiające się w europejskich mediach publikacje, będące efektem opublikowanych przez Agencję Reuters nieprawdziwych informacji, Auchan kategorycznie zaprzecza jakoby firma otwierała nowe sklepy w Rosji - napisała firma w komunikacie.

Handlowy gigant pisze, że „Auchan nie otwiera nowych sklepów ani nie tworzy nowych powierzchni sprzedaży w Rosji” i że „Auchan nigdy nie planowało podwojenia liczby sklepów w Rosji”, o czym też pisał Reuters.

- Ta "informacja" nie pojawia się nigdzie w komunikatach czy planach strategicznych Auchan Russia czy Auchan Retail. Jest nieprawdziwa - twierdzi firma.

Spółka przyznała, że 9 marca br. Auchan Russia ogłosiło rebranding jednego z istniejących już sklepów sieci (funkcjonujących pod marką Atak) na markę "My Auchan". - Wprowadzenie tej marki sklepów w formacie ultra-convenience na rynek rosyjski zainaugurowane zostało już w 2016 roku - podaje firma.

- W ten sposób Auchan Retail kontynuuje realizację swojego zobowiązania wobec ludności cywilnej Ukrainy i Rosji, jakim jest zapewnienie dostępu do wysokiej jakości żywności w możliwie najlepszej cenie, dzięki utrzymaniu sklepów sieci na terenie obu tych krajów otwartych. Misja ta jest kontynuowana - tłumaczy Auchan.

Auchan oskarżony o dostarczanie broni rosyjskim żołnierzom

Francuska rodzina Mulliez, do której należą nie tylko hipermarkety Auchan, ale też markety budowlane Leroy Merlin i sklepy sportowe Decathlon, mimo agresji Rosji w Ukrainie wciąż prowadzi biznes w państwie rządzonym przez Putina. Sieć Auchan ma w Rosji 230 sklepów.

Przypomnijmy, że z ustaleń dziennikarzy Le Monde, The Inisder oraz Bellingcat wynika, że rosyjski oddział Auchan miał uczestniczyć w dostarczaniu produktów rosyjskim żołnierzom, którzy zaatakowali Ukrainę. Pod pozorem pomocy humanitarnej skierowanej do cywilów, do żołnierzy miały trafiać produkty codziennego użytku. Auchan zaprzeczyło tym doniesieniom.

Gdy w marcu ub.r. firma Auchan zadeklarowała, że pozostaje w Rosji, sieć w Polsce została skrytykowana, a część klientów przestała robić zakupy w jej sklepach. Bojkot po kilku tygodniach jednak właściwie się zakończył - media mniej mówiły wtedy o wojnie, a konsumenci borykali się z rosnącą inflacją, a to Auchan regularnie wygrywa rankingi jako najtańsza sieć nad Wisłą.

Think tank Klub Jagielloński i aplikacja Pola utworzyli niedawno petycję, w której apelują do francuskich właścicieli sieci Auchan: "jeśli wciąż nie jesteście gotowi wyjść z Rosji, to opuście polski rynek".
 

Dołącz do dyskusji: Auchan zaprzecza, że otwiera nowe sklepy w Rosji

5 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Albin B
Chrzanię aucham, chcą być ze zbrodniarzem putlerem to moja noga tam nie stanie... mają krew na rękach ja ruscy mordercy.
odpowiedź
User
Wstyd
Wstydem jest, że Auchan i Leroy Merlin wciąż prowadzą biznesy w Rosji.
odpowiedź
User
Ruski
I co?szefowie Auchan zmoczyli gacie ze strachu o współpracę z wrogiem ludzkości?
odpowiedź