SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Audi prezentuje system wirtualnej rozrywki w samochodach

Podczas targów CES w Las Vegas koncern Audi przedstawił opracowany we współpracy z Disneyem system rozrywki z wykorzystaniem technologii VR. Dzięki niemu pasażerowie nowych modeli Audi będą mogli bawić się w świecie wirtualnej rzeczywistości zmieniającym się w zależności od manewrów wykonywanych przez samochód.

W czasie targów CES w Las Vegas koncern Audi zaprezentował rozwiązanie oferujące nową formę rozrywki dla pasażerów samochodów tego producenta, które ma się pojawić w pierwszej kolejności w modelu e-tron.

Użytkownicy dzięki zapowiedzianej platformie mogą przenieść się w wirtualne środowisko „Marvel’s Avengers: Rocket’s Rescue Run” opracowane przez studio Disney Games and Interactive Experiences.

Jak wyjaśnia firma zakładając okulary VR pasażer Audi e-tron przenosi się w fantastyczną wizję przestrzeni kosmicznej. Audi e-tron staje się wtedy międzygwiezdnym statkiem prowadzonym przez Strażników Galaktyki, a użytkownik przemierza pola asteroidów w towarzystwie Rocketa – postaci, która wiosną 2019 r. pojawi się w kolejnym filmie Studia Marvel Avengers: Endgame.

Audi zapowiada, że każdy ruch samochodu znajduje swe odzwierciedlenie w czasie rzeczywistym. Gdy auto wjeżdża w ciasny zakręt, gracz w wirtualnej rzeczywistości skręca tuż przed nadlatującym z przeciwka statkiem kosmicznym. Jeśli Audi e-tron przyspiesza – kosmiczny pojazd robi to samo.

By taka nowa forma rozrywki mogła pojawić się na rynku szybko i w dopracowanej postaci Audi zostało współzałożycielem startupu pod nazwą holoride, w którym za pośrednictwem rozwijającej takie technologie spółki-córki Audi Electronics Venture GmbH objęła mniejszościowe udziały, a następnie na zasadzie licencji przekazała technologię do holoride.

By umożliwić producentom samochodów oraz twórcom treści kreowanie, a następnie oferowanie dodatkowych, rozszerzonych formatów rzeczywistości nowy startup użyje otwartej platformy.

Holoride dostarcza zestaw do tworzenia oprogramowania będący interfejsem do danych samochodu, który przenosi je do wirtualnej rzeczywistości. Pozwala w ten sposób twórcom na tworzenie światów, które mogą być doświadczane wszystkimi zmysłami w samochodzie. Nowa technika pozwala też pasażerom na oglądanie konwencjonalnych filmów, seriali i prezentacji. Według Audi prawdopodobieństwo wystąpienia choroby lokomocyjnej zostało tu znacznie zredukowane, ponieważ wrażenia wizualne i sensoryczne są zsynchronizowane.

Holoride w ciągu najbliższych trzech lat zamierza wprowadzić na rynek ofertę rozrywki dla pasażerów tylnych siedzeń wykorzystującą dostępne na rynku standardowe modele okularów VR. W dłuższej perspektywie dalszy rozwój infrastruktury Car-to-X może spowodować, że sytuacje drogowe staną się częścią tego doświadczenia: zatrzymanie się na światłach spowodować może niespodziewane przeszkody w trakcie gry, a program edukacyjny może zostać nagle przerwany nieoczekiwanym quizem.

 

 

Dołącz do dyskusji: Audi prezentuje system wirtualnej rozrywki w samochodach

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl