SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Aukcja charytatywna Canon i PCK zakończona

W dniu 21 lipca zakończyła się pełna emocji aukcja internetowa organizowana w ramach projektu "Po drugiej stronie obiektywu" przez firmę Canon oraz Polski Czerwony Krzyż.
Podczas dwudziestu jeden dni 144 uczestników licytacji walczyło o 37 fotografii wykonanych przez największe gwiazdy polskiej muzyki, filmu oraz sportu. W efekcie zdobyto 5 697 zł na działalność PCK, służącą wyrównywaniu szans edukacyjnych polskich dzieci i młodzieży.
"Walka była zacięta, o niektóre fotografie rywalizowało jednocześnie nawet dziewięciu Internautów" - twierdzi Izabela Rogulska z Canon Polska. Szczególną popularnością cieszyły się fotografie wykonane przez Annę Marię Jopek, Pawła Kukiza, Andrzeja Świetlika, Natalii Kukulskiej oraz Grzegorza Turnaua. To one osiągały na licytacji najwyższe sumy. Równie emocjonująca walka toczyła się także o inne fotografie. Warto podkreślić, że ponad 75% fotografii osiągnęła dwukrotną wartość ceny wywoławczej, a prawie 50% zdjęć przekroczyło ją trzykrotnie!
"Wszystkim uczestnikom aukcji oraz gwiazdom, które wzięły udział w projekcie, należą się podziękowania za wsparcie tak szczytnego celu" - podkreśla Izabela Rogulska z Canon Polska - "Należy jednak pamiętać, że to nie koniec wspierania działalności Polskiego Czerwonego Krzyża. Wszystkie pieniądze ze sprzedaży niedawno wydanego albumu zostaną przekazane na cele charytatywne PCK" - dodaje.
Już w najbliższy czwartek, 29 lipca o godzinie 19.30 rozpocznie się wielka gala finałowa projektu "Po drugiej stronie obiektywu", podczas której odbędzie się oficjalna premiera kolekcji, prezentacja albumu oraz wręczenie fotografii zwycięzcom licytacji. Natomiast 1 sierpnia rusza cykl prezentacji wystawy fotograficznej "Po drugiej stronie obiektywu", która w ciągu dwóch miesięcy będzie eksponowana w siedmiu miastach Polski. Wystawę gościć będzie sieć Multikino.

O projekcie "Po drugiej stronie obiektywu"

Canon i Polski Czerwony Krzyż zaprosili największe gwiazdy polskiej muzyki, filmu i sportu do pokazania swoich emocji poprzez fotografie. Ludzie, którym na codzień towarzyszą błyski fleszów, na kilka dni stanęli Po drugiej stronie obiektywu. Zamiast pozować, postanowili poszukać inspiracji w otaczającym ich świecie i podzielić się swoim wnętrzem z innymi ludźmi.
Należy jednak pamiętać, że nie tylko twórcze poszukiwanie inspiracji legło u podstaw tej wyjątkowej serii fotografii. Fundamentem kolekcji "Po drugiej stronie obiektywu" jest bowiem chęć pomocy innym ludziom: zapewnienie lepszego startu dzieciom i młodzieży z regionów Polski zagrożonych bezrobociem. Do wspólnego dzieła wyrównywania szans Canon i Polski Czerwony Krzyż zaprosili nie tylko gwiazdy, ale także wszystkich gotowych wesprzeć szczytny cel na aukcji charytatywnej. Między 1 a 21 lipca 2004 roku 37 fotografii zrobionych i podpisanych przez gwiazdy było przedmiotem internetowej licytacji.
Projekt "Po drugiej stronie obiektywu" odniósł wielki sukces w ubiegłym roku w Londynie i Budapeszcie, gdzie Canon zaprosił takie gwiazdy, jak Angelina Jolie, Nicole Kidman czy Moby. Ciekawa idea akcji została przyjęta wspaniale także w Polsce, pokazując, jak pięknie można połączyć w fotografii inspirację i emocje z nadzieją i ideą braterstwa.

Canon i PCK pragną podziękować partnerom projektu:

Sponsorzy: Freixenet, B&J, TAM TAM, Real World Productions, Jacobs Kronung, Hoop, Arctic, Multikino, CSW Zamek Ujazdowski, Audio Color, Fujitsu, Mediatouch.
Patroni medialni: Interia.pl, RMF FM, Clear Channel, TVN, Viva, Focus, Businessman Magazine, Men's Health, Auto Motor i Sport, Fotopolis.pl, Follow me, Foto Pozytyw, Aktivist, Cafe.

Terminarz ekspozycji "Po drugiej stronie obiektywu" w sieci Multikino
o Warszawa: 1-10 sierpnia 2004 (al. Komisji Edukacji Narodowej 60)
o Kraków: 11-23 sierpnia 2004 (ul. Dobrego Pasterza 128)
o Zabrze: 24-31 sierpnia 2004 (ul. Gdańska 18)
o Poznań: 1-8 września 2004 (ul. Królowej Jadwigi 51)
o Bydgoszcz: 9-15 września 2004 (ul. Focha 48)
o Szczecin: 16-22 września 2004 (ul. Wyzwolenia 18-20, C.H. Galaxy)
o Gdańsk 23-30 września 2004 (al. Zwycięstwa 14)

-
-
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Aukcja charytatywna Canon i PCK zakończona

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl