SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Avon i Feminoteka w kampanii #RachunekPrzemocy poruszają problem przemocy ekonomicznej

O problemie przemocy ekonomicznej i jego przejawach opowiada nowa kampania Avon Kontra Przemoc „Rachunek przemocy”, organizowana we współpracy z fundacją Feminoteka. Akcję wspiera także BNP Paribas Bank Polska.

Article

Tegoroczna edycja kampanii Avon Kontra Przemoc – realizowana w ramach międzynarodowej akcji 16 Dni Przeciw Przemocy ze względu na Płeć – ma na celu edukowanie kobiet i mężczyzn na temat tego, czym jest przemoc ekonomiczna oraz w jaki sposób może się ona przejawiać.

Marka wystawia opresyjnym partnerom „Rachunek przemocy”, a osobom, które jej doświadczają, oferuje pomoc poprzez pierwszą przeciwprzemocową aplikację Avon Alert, uruchomioną w 2019 r. Pozwala ona sięgnąć po bezpłatną i profesjonalną pomoc poprzez kontakt z telefonem wsparcia Feminoteki lub całodobowy chat. Można tam znaleźć także platformę edukacyjną, na której dostępne są szkolenie dotyczące przemocy.

Czym jest przemoc ekonomiczna?

- Celowe uzależnienie finansowe, wydzielanie, kontrolowanie, nadmierne krytykowanie wydatków, to przejaw przemocy. Niestety wciąż wiele osób, które doświadczają agresywnych, upokarzających zachowań w tym obszarze, nie wie, że ma prawo i może zwrócić się o pomoc. Poprzez naszą kampanię i działania edukacyjne chcemy to zmienić – mówi Joanna Piotrowska, prezeska fundacji Feminoteka.

Przemoc ekonomiczna to zachowania mające na celu kontrolę zdolności partnerki lub partnera do nabywania, utrzymywania i korzystania z zasobów ekonomicznych. Więcej o jej przejawach można przeczytać na stronie avonalert.pl na platformie edukacyjnej. Jak pokazał raport „Ogólnopolska diagnoza zjawiska przemocy w rodzinie”, przemoc ekonomiczna pozostaje obszarem najmniej zrozumianym oraz trudnym do scharakteryzowania i rozpoznania.

Co więcej, 14% respondentów zgodziło się ze stwierdzeniem, że „wydzielanie pieniędzy i kontrolowanie wszystkich wydatków, to przejaw gospodarności współmałżonka”.

Kampanię wspiera również BNP Paribas Bank Polska, wyświetlając na bankomatach i ekranach TV w ponad 440 placówkach w całym kraju specjalne plansze edukujące na temat przemocy ekonomicznej i tego, gdzie można zwrócić się po pomoc. Co więcej, komunikacja o kampanii pojawi się w mediach własnych i social mediach banku.

Kampania obejmuje dodatkowo szereg aktywności w mediach społecznościowych i prasie. Za tegoroczną strategię, koncept kreatywny, komunikację PR i aktywację z influncerami odpowiada agencja Garden of Word, za aktywację w social media – marka Avon, a za wsparcie obecności w mediach również agencja mediowa Starcom.

Dołącz do dyskusji: Avon i Feminoteka w kampanii #RachunekPrzemocy poruszają problem przemocy ekonomicznej

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl