SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Przerwy w dostępie do kanałów naziemnej telewizji cyfrowej w wielu lokalizacjach

Do końca maja odbiorcy naziemnej telewizji cyfrowej z wielu części Polski, będą musieli mierzyć się z przerwami w odbiorze. Dotyczyć będą one m.in. kanałów TVP, Polsatu, TVN czy TV Trwam. Prace serwisowe dotyczą m.in. Kielc, Lublina, Bydgoszczy, Wałbrzycha, Wrocławia, Zielonej Góry,  Gorzowa Wielkopolskiego, Jeleniej Góry czy Skierniewic.

Antena do naziemnej telewizji cyfrowejArticle

Pod tym adresem operator multipleksów naziemnej telewizji cyfrowej Emitel umieszcza informacje o „planowanych przerwach konserwacyjnych na najbliższe 2 tygodnie”. Będzie ich niemało. W czwartek 20 kwietnia od rana do godziny 14 (w niektórych lokalizacjach do 11)  utrudnienia dotkną widzów MUX-3 (TVP1, TVP2, TVP3, TVP Info, TVP Sport, TVP Historia) z Kielc, Dębicy, Poznania, Karpacza Górnego, Lubania, Sokołowa Podlaskiego, Głogowa, Szklarskiej Poręby i okolic.

Widzowie z Radomska i Sokołowa Podlaskiego dodatkowo mogą mieć problem z odbiorem kanałów z MUX-1 (Eska, Polo TV, Trwam, Antena HD, Stopklatka, TVP ABC, Fokus TV, TV Trwam), wybranych stacji MUX-2 (Polsat, Super Polsat) i kanałów z MUX-8 (Nowa TV, Metro, Zoom TV, WP, Metro).

W nocy z czwartku na piątek przewidziano natomiast prace serwisowe MUX-3 (Gorzów Wielkopolski, Lublin, Płock), MUX-8 (Lublin, Płock), MUX-1 (Płock), MUX-2 (Płock). W piątek do godziny 14 mogą występować problemy z odbiorem stacji TVP (MUX-3) w okolicach Zawiercia.

- Plan przerw konserwacyjnych wynika z naszych wewnętrznych ustaleń z nadawcami TV. Planując przerwy konserwacyjne uwzględniamy wszystkie istotne wydarzenia i wykluczenia o które proszą nas nadawcy. To normalne, rutynowe działania i nie odbiegają od prac i przerw prowadzonych w ubiegłych latach. Oczywiście staramy się je realizować tak, aby były jak najmniej odczuwalne dla widzów. Podczas przerw robimy między innymi przegląd nadajników i systemów antenowych. Na ten czas urządzenia wyłączamy - z uwagi na bezpieczeństwo zarówno pracowników jak i urządzeń - informuje Wirtualnemedia.pl Agnieszka Sobucka p.o. dyrektora biura marketingu i komunikacji, rzecznik prasowy Emitela.

Szereg utrudnień do końca przyszłego tygodnia

W poniedziałek 24 kwietnia do godziny 14 będą prowadzone prace w obiekcie nadającym MUX-3 w Raciborzu. W nocy z poniedziałku na wtorek 25 kwietnia może dochodzić do przerw w odbiorze MUX-1, MUX-2, MUX-3 i MUX-8 w Wałbrzychu, Wrocławiu, Zielonej Górze, Bydgoszczy.

W Rzeszowie mogą występować utrudnienia z odbiorem kanałów Telewizji Polskiej do wczesnych godzin popołudniowych. 

Do godziny 14 mają one dotyczyć mieszkańców Międzyzdrojów, Ostrołęki, Giżycka i okolic (MUX-1, MUX-2 i MUX-3 i MUX-8). W Miechowie w tym samym czasie mają być prowadzone prace na obiekcie nadającym MUX-8.

Także w środę i czwartek może dojść do wielu utrudnień. 25 kwietnia w godzinach nocnych konserwacje będą prowadzone w Jeleniej Górze i Skierniewicach (MUX-1, MUX-2, MUX-3 i MUX-8).  Do godziny 14 utrudnienia mogą dotyczyć mieszkańców Torunia (MUX-3 i MUX-8) i Gniezna (TV Trwam z MUX-1, Polsat, Super Polsat z MUX-2 i MUX-3).

W nocy z czwartku na piątek (28 kwietnia) aż do wczesnego popołudnia realizowane będą prace w Gorlicach (MUX-1, MUX-2, MUX-3 i MUX-8). Tym razem mogą występować problemy z odbiorem także TVN i TVN7.
 
Prace serwisowe rotacyjnie przez cały rok

Z dokumentu podpisanego przez zarząd Emitela na początku 2023 roku wynika, że prace serwisowe dotyczą m.in. modernizacji zasilania, konserwacji konstrukcji oraz przeglądu urządzeń i systemów. Tego typu konserwacje są przeprowadzane przez cały rok w różnych częściach Polski. Prawdziwym wyzwaniem dla Emitela była ubiegłoroczna zmiana standardu naziemnej telewizji cyfrowej na DVB-T2/HEVC, która objęła MUX-1, MUX-2 i MUX-4. W realizację projektu zaangażowano było blisko 300 ekspertów firmy. Do końca roku standard musi zmienić także MUX-3 z głównymi antenami Telewizji Polskiej.

Od kwietnia do grudnia ub.r. przychody Emitela zwiększyły się rok do roku o 11,5 proc. do 416 mln zł, a zysk EBITDA - o 5,6 proc. do 277 mln zł. Operator ma zakontraktowane zamówienia o  wartości ponad 2,6 mld zł. Niedawno informowaliśmy, że  spółka coraz więcej inwestuje w usługi dla inteligentnych miast w oparciu o technologię internetu rzeczy. Pozwalają one m.in. monitorować poziom wód w rzekach, śledzić parametry środowiska naturalnego (poziom temperatury, hałasu, wilgotności, czystości powietrza).

Dołącz do dyskusji: Przerwy w dostępie do kanałów naziemnej telewizji cyfrowej w wielu lokalizacjach

12 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
H
"W nocy z piątku na czwartek".
Genialne.
odpowiedź
User
To nie polskie
Emitel to nie jest firma polska, został sprzedany. Czym to może grozić widać było dobitnie 16 grudnia 2016 roku. Tak nadajniki telewizyjne i radiowe w Polsce są w obcych rękach podobnie zresztą jak GSM czy tam teraz LTE/5G.
odpowiedź
User
Sylwia
To straszne, że ciemny lud nie będzie mógł pić jadu nienawiści sączącego się z kanałów TVPis.
odpowiedź